Pět žánrově rozličných koncertů se odehraje dnes na Slunečních lázních na jablonecké přehradě. Začátek je plánovaný na 17 hodinu, areál však bude otevřený dříve.

„S projektem Město plné tónů jsme v Jablonci využili další místa, kde se dá tvořit hudební produkce. Tím jsou například Sluneční lázně. Chtěli jsme dát prostor jablonecké tvorbě. Zahrají dvě kapely v režii hudebníka Jana Krajníka," uvedl Pavel Žur, organizátor koncertů a ředitel jabloneckého divadla.

O Mandragoře teď nebylo tolik slyšet, jelikož připravuje ve studiu novou desku a také obměnila část složení. „Hlavní důvod pauzy bylo nahrávání desky, také jsme v kapele měli narození dítěte a personální změny. Udržet v dnešní době sedmičlennou kapelu není žádná legrace. Deska vyjde letos na podzim, křest proběhne v klubu Woko 25. listopadu. A bude to opravdu deska, žádné CD. Navíc nahraná analogově. Každopádně jsme teď připraveni na živé hraní. Na Slunečních lázních se dnes představí nová klávesistka a nová dechová sekce," pozval na koncert kytarista a zpěvák Jan Krajník.

Ten představí kromě Mandragory i svůj druhý projekt skupinu Eridu. „Moje druhá kapela navazuje na styl Rhythm and blues z něhož vycházely takové kapely jako Rolling Stones nebo Black Sabbath. V repertoáru máme i pár klasických skladeb z tohoto období, ale hlavně hrajeme vlastní věci. Máme za sebou první desku, pochopitelně analogovou nahrávku na vinylu. Jsme poměrně retro kapela. Na přehradě zahrajeme vlastní i převzaté skladby," upřesnil Krajník.

Úplně z jiného hudebního šálku bude vystoupení třetího interpreta čtvrtečního večera.

„Naproti domácí produkci jsme zvolili šansoniérku Zlatku Bartoškovou, která se vrátila na pěveckou dráhu zhruba před pěti lety. V Jablonci vystoupí už potřetí během dvou let," dodal Žur.

Pomyslným vrcholem večera bude koncert slovenského Beatles revivalu Backwards, který se do Jablonce pravidelně vrací.

„V podstatě hned od začátku kapely jsme kromě vlastní tvorby nacvičovali také repertoár Beatles. Časem, asi po půl roce, jsme se na základě příznivých ohlasů publika přeorientovali na výhradně ortodoxní revival. Začátky byly stejné jako u jiných kapel. Hraní po barech a pro kamarády, sem tam televizní vystoupení a až vítězství v USA z roku 1998 nás posunulo výš. Přišel velmi úspěšný muzikál o Beatles na Nové scéně v Bratislavě a s tím spojená popularita."

Večer zakončí zpěvák Bohuš Matuš s hity Waldemara Matušky a Karla Gotta.

„Po Beatles jsme chtěli ještě zařadit písně z repertoáru našich nejúspěšnějších zpěváků. Bohužel Waldemar Matuška už v Jablonci nezazpívá, protože je v nebíčku, a Karel Gott bojuje s nemocí, nad kterou jistě vyhraje a my se na něj brzy těšíme v divadle. Zastoupí je se svými interpretacemi belcanto zpěvák Bohuš Matuš," doplnil Žur.

Program

17.00 MANDRAGORA

ERIDU

(jablonecké kapely)

19.00 ZLATKA BARTOŠKOVÁ (šansony)

20.30 THE BACKWARDS (Beatles revival)

21.30 BOHUŠ MATUŠ (největší muzikálové hity)