Olympici slaví půlstoletí. Za sebou mají tři zastávky v Brně, Ostravě a Olomouci. Dnes zahrají v Pardubicích. Libereckou oslavu naplánovali na úterý 20. listopadu v Tipsport areně.

Soutěž!

Kupte si páteční vydání Libereckého deníku (16. listopadu) a vyhrajte dvě vstupenky na výroční koncert Olympic v Tipsport areně.

„Vybrali jsem nejprve zhruba čtyřicet písní a pak jsme škrtali. Seškrtali jsme to na sedmadvacet písní plus přídavky. Větší okruh vybíraných písní byl ze známých písní. Menší okruh jsme vybrali z písní, které si chceme zahrát bez ohledu na známost. Polovina z nich pak bude ve verzi se symfonickým orchestrem," upřesnil zpěvák a kytarista Petr Janda.

Každý dostane DVD

Každý návštěvník jakéhokoliv koncertu Modrá pyramida tour Olympic 50 let obdrží jako bonus DVD Procházka historií skupiny Olympic, když na místě předloží platné vstupenky.

Kapela také k významnému výročí vydává knižní biografii i kolekci pěti alb se singly a raritami.

OLYMPIC

výroční koncert

Kdy: úterý 20. listopadu od 19 hodin

Kde: Tipsport arena, Liberec

Vstupenky:

690 Kč - 1190 Kč

www.ticketpro.cz

„Kniha vychází v těchto dnech a určitě bude možné si ji koupit na koncertech. Je to kniha s názvem Olympic 50 let a je to přesně o tom. Povídání o začátcích, prvních úspěších, pádech, ukončení činnosti a znovu probuzení," řekl Janda.

Bez hostů, jen orchestr

Tentokrát nebude mít kapela kromě devětačtyřicetičlenného orchestru žádné další hosty. „Již koncem devadesátých let jsme v Praze a ve Zlíně uspořádali koncerty Unplugged, tedy nezapojené, hrané na akustické nástroje s doprovodem smyčcového orchestru. Naposledy jsme podobný koncert uskutečnili opět ve Zlíně," doplnil Petr Janda. Kapela vznikla v roce 1962 s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret).

Za padesát let svého fungování kapela prošla mnoha změnami. Na otázku, zda se cítí na další padesátku, odpověděl frontman Petr Janda takto: „Řeknu to lapidárně. Slavíme padesát a těšíme se na šedesát… Ale moc tomu nevěřím." Nechme se ale překvapit.

Nyní hraje skupina v tomto složení: Petr Janda sólová kytara a zpěv, Milan Broum baskytara a zpěv, Jiří Valenta klávesové nástroje a zpěv, a Milan Peroutka bicí.

Debutové album Želva kritici považují za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Mezi nejznámější hity Olympiku patří Dej mi víc své lásky, Snad jsem to zavinil já, Dynamit, Želva, Slzy tvý mámy, Taky jsem se narodil bos, Jasná zpráva nebo Pták Rosomák.

Mnoho písní složil dlouholetý frontman kapely Petr Janda.