Atari Terror, přední kapela české klubové scény začíná točit novou desku. Přesto si našla čas, aby zahrála příští sobotu, tedy 2. října, v sokolovně ve Bzí. Doprovodí je neméně kvalitní Pražáci Proximity, jičínští Satira Regula a železnobrodští In Touch.

Pro zajímavost, Atari Terror hráli před Metallicou či Slayer na SonicSphere festivalu, Proximity otevírali pražský koncert švédským modernistů In Flames.

Festival Crossover Sickfest je dílem party nadšenců ze Železného Brodu. „Neděláme to pro peníze, to dnes ani není možné. Chceme spíš ukázat, že o tento žánr je zájem i v menších městech a obcích,“ poznamenal Aleš Petráček za organizátory.

Ti se chtějí vyvarovat chyb známých z koncertů nejen na Jablonecku. „Propagaci jsme podřídili vše, plakáty visí od Liberce po Turnov nebo Semily,“ doplnil Lukáš Šefr.

Do akce jsou zapojeny doslova celé rodiny, když každý pracuje zadarmo. „Táta uvaří guláš, pivo bude čepovat kamarád,“ přiblížil Šefr.

Vstup na koncert špičkových klubových kapel je doslova za hubičku. Sto korun je podle organizátorů příjemnou cenou i pro studenty. „To jsme si mohli dovolit díky přízni sponzorů,“ doplnil Petráček. Po skončení koncertů vypukne následná Afterpárty s kytarovou muzikou posledních dvaceti let. „Projedeme světový i domácí hard core, grunge i moderní thrash metal,“ doplnil Petráček. Po skončení akce čeká na návštěvníky odvoz do Železného Brodu.

A pokud vše vyjde , akce se i v případě menšího prodělku bude konat i příští rok.

Atari Terror

Naprostá špička nejen české klubové scény. Pražáci hrají moderní tvrdý crossover. Na kontě mají dvě alba, nahrávají třetí. S the.switch vydali DVD Zabijačka sobotní noci. Hráli s americkými Korn nebo na SonicSphere festivalu před Metallica. Koncertují i mimo ČR, konkrétně ve Spojených státech, Polsku, Slovensku, Německu nebo na Ukrajině.

Proximity

Moderní, dynamická, metalová muzika okořeněná samply. Inspirace v Soilwork, In Flames, Nevermore. Metalcoreová kapela má za sebou účinkování a vítězství v soutěžích rádia Beat. V dubnu loňského roku předskakovala jako jediná česká kapela švédským In Flames. Také připravují novou desku.

Satira Regula

Moderní hudba na pomezí progressiv a core. Existuje od roku 2001, kdy vznikla na jičínském gymnáziu. Má jednu desku. Crossover Sickfest je pro kapelu velkou výzvou a možnost zviditelnění.

In Touch

Nadějná mladá kapela, pro kterou je úspěchem účast na festivalu Crossover Sickfest. Zatím mají jen demosnímek, na velkou desku čekají. Crossover Sickfest – zkušenost pro In Touch.