Představení Jesus Christ Superstar, jeden z prvních muzikálů v Praze, který se s úspěchem hrál 4 roky – a jehož studiová i živá podoba měla na CD mimořádný úspěch – uvidí živě v úterý 8. prosince od 20.00 hodin liberecká Tipsport arena.

A s kým jiným si o Ježíšovi popovídat, než s Kamilem Střihavkou z Teplic? S rockerem, který před pár dny zpíval na křtu nové desky metalové legendy Motorband a vydal 2CD „Best of“?

S jakými pocity se vracíte na jeviště na výjezdních koncertech Jesus Christ Superstar?
Tyto ,,občasné“ koncertní verze rockové opery Jesus Christ Superstar jsou velkým zážitkem pro diváky a fanoušky této hudební legendy, i pro nás interprety a muzikanty. Vyvolávají v nás emoce a vzpomínky na dobu, kdy jsme čtyři roky společně intenzivně žili a pracovali. Tehdy jsme zakládali vzájemně mezi sebou nové kapely a projekty, vztahy atd…
Je milé vidět některé své kolegy po deseti letech, jak vám při své produkci vytvarují ve tváři takový ten ,,přiblble“ milý úsměv a příjemné mrazení v zádech.

Bárta je v rozhovoru přirovnal k abiturientským srazům. Souhlasíte?
V tomto s Danem souhlasím.

Brzo dojde ke vzpomínání na Ježíše v Liberci. Jak často Ota Baláž zavelí: „Vyjedeme!“?
Těchto koncertních verzí nebylo nikdy mnoho. Většinou se v mnohaletých periodách konaly k příležitostem, jakou byla oslava pěti let od derniéry, či loňské předvánoční koncerty v Hudebním divadle Karlín.

A co myslíte - bude to tentokrát naposledy, jak tvrdí pořadatelé?
Jestli liberecký koncert v úterý 8. prosince bude posledním či nikoli, to skutečně nevím. Ale v Londýně zakoupená autorská licenční práva mají zcela jistě svůj deadline.

Na koho a co se v Ježíšovi těšíte? Vybavují se vám vždy i časy začátků této rockové opery?
Těším se na všechny zúčastněné, na nádhernou hudbu A. L. Webera, na úžasnou atmosféru, která tyto občasné koncertní show doprovází.

Na Best of Kamil Střihavka ovšem nejsou písničky z muzikálu Jesus Christ Superstar.
Jako producent tohoto 2CD jsem chtěl zaznamenat 20 let na rockových projektech a pódiích a nemísit dvě odlišné disciplíny, jakými jsou muzikál a rocková tvorba. Navíc těch dvacet let beru jako výročí a důvod k oslavě, nikoliv jako důvod k bilancování.

Dobře, ale nemrzí vás, že se na 2CD nic z Ježíše „nevešlo“?
Ne. Muzikály dělám již 16 let a pro muzikálové fandy bude možná zajímavou informací, že se chystá řekněme výběr toho nejlepšího s mou maličkostí. Bude ze všech představení, která se zaznamenala na nosiče. Tedy i z Jesuse.

Kterou písničku ze svého 2CD považujete za největší raritu?
Má bestofka obsahuje vedle hitů Země vzdálená, Kovboj z Teplic, Černá růže, Woo-Doo!, Holka čapni draka a podobě chronologicky sestavený výběr pecek z projektů, kterými jsem za 20 let prošel. Od heavy metalového Motorbandu, přes poprockový projekt BSP, funky-rockové No Guitars! či sólové projekty Woo-Doo! a ,,365“ s Leaders! Zařadil jsem na ni i duety s Danem Bártou, Bárou Basikovou, Lucií Bílou a Karlem Gottem. A to je třeba píseň, která se za raritu dá považovat.

Řekněte, proč?
Protože nikdy nevyšla na žádném nosiči a zazněla pouze jednou - a to v přímém přenosu při finále Miss 2002.

Mapuje-li 2CD vaši kariéru od Motorbandu dodnes, proč jste na něj použil skladby ze singlů a ne z LP Made In Germany?
Tohle Best Of- 2CD má v podtitulu ,,20 let na scéně…“. Proto jsem vybral první singl Motorbandu z roku 1989, abych tuto ,,dvacetiletku“ symbolicky uzavřel novým aktuálním singlem Schovej mi sen. Nahrál jsem ho letos v září s mou kapelou Leaders!.

Litujete u Motorbandu něčeho?
Nelituji ničeho. Mé účinkování v Motorbandu bylo pro mou další kariéru zásadní. A nejen v tom, že jsme se jako hudebníci zprofesionalizovali ještě za ,,socialismu“…

Slyšel jste nové album Motorbandu? Baví vás, je zajímavé?
Slyšel jsem ukázky a určitě jsem ocenil skvělou práci producenta, který se na výsledku podílel měrou velice zásadní.

Zmínil jste podtitul „20 let na scéně“. Je i skladba, která se nedochovala, byť byste ji tam rád měl?
I když je 2CD verze velkorysou nabídkou od mého domovského vydavatele Sony Music, nedá se tam samozřejmě vměstnat vše, co se za těch dvacet let podařilo natočit, a aby si zároveň udrželo i určitou dramaturgickou linii. Tuto ,,výroční“ bestofku, která je již v prodeji, vnímám jako kompilaci pecek, na které jsem pyšný a které se podle mě prostě povedly.

Spolupracoval jste s kapelou The Tap Tap. Bylo to pro vás neobvyklé?
S orchestrem Tap-Tap z Jedličkova ústavu jsem si ,,střihnul“ k příležitosti jejich koncertního vystoupení v Rudolfinu píseň od Ray Charlese s českým textem J. Ornesta. Byla to vskutku příjemná zkušenost .

Zpestřila by ta skladba vaše 2CD, kdyby se odehrál projekt dříve?
Tap-Tap se chystá do studia, kde budou natáčet svou druhou desku. A na ní by naše společná píseň měla být.

Na výběru máte logicky i hity BSP (Baláž – Střihavka – Pavlíček). Všichni jste dost vytížení, přesto – dočkáme se ještě někdy nových písní, alba či koncertů?
BSP je opět již po tři léta ve fázi zimního spánku. Nicméně zjara 2010 vyjde výběr toho nej z repertoáru BSP s DVD záznamem našeho (zatím) posledního koncertu z pražského klubu Retro Music Hall.

Kterým muzikálem právě žijete?
V pražském divadle Ta Fantastika jsme v listopadu slavili 6 let od premiéry rockového muzikálu Michala Pavlíčka Excalibur! Načínáme tedy 7. rok a 500. repríza jen potvrzuje, že si k mé velké radosti tento kus našel svého diváka, stal se skutečně kultovním.
Také jsem kývl na nabídku divadla Kalich, které letos v září obnovenou premiérou Johanky z Arku zahájilo novou etapu tohoto mimořádně podařeného představení Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové.

Prozradíte, co právě chystáte?
Se svou kapelou Leaders! Se moc těším na naše jarní koncertní Best Of turné, které by až do léta mělo propagovat mé výběrové 2CD. A poté plynule navážeme na letní festivaly, na které se jako každý rok moc těšíme.
Všem čtenářům přeji krásné Vánoce. A budu se těšit - třeba na některém z mých koncertů – na viděnou.