KDY: čtvrtek 6. května od 20 hodin
KDE: divadlojablonec.cz
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

O tom, že Městské divadlo Jablonec prázdnotou nezeje ani v době covidové, jsme vás již informovali mnohokrát. Divadlo dokázalo, navzdory vládním restrikcím, zrealizovat řadu projektů, které byly přenášeny on line, čeští umělci zde rovněž natáčeli své klipy, ale odvětví, které se bude prezentovat tentokrát, vstupuje na jablonecká prkna letos poprvé. Jedná se o balet a ne balet ledajaký. Ke Dni matek jej ženy dostanou hned v tuplované dávce. 

Prvním bonbónkem z taneční nadílky je Anna Karenina. Komorní ztvárnění světoznámého příběhu na hudbu české skladatelky Jindry Nečasové Nardelli ztvární Aneta Pašková v hlavní roli, František Rezek coby Alexej Karenin, Karel Roubíček jako Alexej Vronskij a Torsten Lukáš Detwiler v roli Serjoži. Druhou pochoutkou je Penzion na předměstí,  příběh, inspirovaný písněmi Hany Hegerové a jejím nezaměnitelným zpěvem, plném lásky, vášně, citu, bolesti, ale i úsměvů, lehkosti a humoru. Hudební koláž vznikla jako pocta k nedožitým devadesátým narozeninám  této královny československého šansonu. V choreografii a režii Hany Litterové, s asistentkou choreografky Marikou Blahoutovou a za podmanivých tónů klavíristy Pavla Hrbáčka, tančí Bohemia Balet.

Oba baletní tituly jsou zbrusu nové a jejich on line verze vzniká díky spolupráci Městského divadla Jablonec, statutárního města Jablonec nad Nisou.a za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.  Doufejme tedy, že tato exkluzívní bonboniéra bude chutnat nejenom všem maminkám, ale i těm, kteří zachovali přízeň našemu krásnému kulturnímu stánku a kultuře té nejvyšší kvality. 

Začátek on line přenosu je ve čtvrtek 6. května ve 20 hodin, vstupné je dobrovolné.

(ims)