Letní kino dnes zahajuje sezonu. Brána areálu bude pro diváky otevřena už od 20 hodin a čas před začátkem filmu, který se začne promítat o dvě hodiny později, si návštěvníci mohou užít s dobrým jídlem i pitím. Čekání na promítání zpříjemní návštěvníkům reprodukovaná hudba a pestrý výběr občerstvení.

Na své si přijdou milovníci vína, které čeká degustace vín Jihoafrické republiky, pivaře naláká regionální produkce Beranova pivovaru z Trávníčku. K zakousnutí budou speciality z grilu či bramborové spirálky a samozřejmě nemůže chybět stylový pop-corn. Prvních sto návštěvníků přivítá welcome drink a i další se mohou těšit na malý dárek.

Odsun Němců z Liberce
Severočeské muzeum připravuje ojedinělý projekt. Odsun Němců vylíčí komiks

Vstup na první projekci je zdarma. Lidé si mohli vybrat, jaký film letos poprvé zhlédnou v letním kině. Hlasováním na facebooku se rozhodlo, že prvním filmem bude česká černá komedie Teroristka, která po celou dobu hlasování udržela vedení.

Hlavní hrdinkou této komedie je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme.