Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka a skladatelka, sestavila svou kapelu Marta Kloučková Quartet, kterou tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – piano, Jan Fečo – basa, Marek Urbánek – bicí).

S tímto kvartetem a hosty Davidem Dorůžkou a Clarinet Factory nahrála v roce 2018 Marta Kloučková autorské album Loving Season, věnované tématu lásky v jejích různých podobách. Velkou inspirací byly pro zpěvačku verše americké básnířky Sary Teasdale, z nichž některé zhudebnila.

Hudební festival Jablonecké tóny se koná od 28. května do 13. září 2019 a volně navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby. Cílem festivalu je oživit ulice Jablonce nad Nisou hudbou různých žánrů. Koncerty se konají převážně na Mírovém náměstí a letní scéně Eurocentra.

Za hudebním zážitkem je možné zajít i do jabloneckých kostelů, na molo jablonecké přehrady nebo například na náměstí Dr. Farského. U většiny z 41 akcí je vstup zdarma. Hlavním organizátorem festivalu je město Jablonec se spoluorganizátory Eurocentrum Jablonec, Jablonecké kulturní a informační centrum a ZUŠ Jablonec.

Grabštejn
Tip Deníku: Grabštejn o víkendu ožije gotikou