1/3

JABLONECKO

close Skupina Zrní přichází s novým albem Široko daleko. info Zdroj: Zuzana Veselá zoom_in Skupina Zrní.

Zrní
Kdy: pátek 23. února ve 20.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 300/350 korun

Proč přijít: Ikonická kapela vydává nové album Široko daleko a vyráží s ním na turné představit ho svým fanouškům. Zrní je kapelou nových postupů, která se pohybuje v meziprostoru alternativy a pop kultury. Nezaměnitelná je poetika v jejich textech, práce s elektronikou i skladatelsko-producentský přístup, v němž fúzují žánry a panuje absolutní volnost. Jejich hudba je černá díra, která pohltí cokoliv: od glassovského minimalismu přes podivné disco, folkové písničkářství, po psychedelickou závrať. Není mnoho kapel, které by tolik překvapovaly, jako právě Zrní. Intimitu z desek dokáží na koncertech přetavit v obrovskou energii. Umí být divocí i jemní, zasnění i přímočaří. To vše dělá ze Zrní jednu z nejzajímavějších a nejvyzrálejších kapel české hudební scény. Zrní spolu hrají v nezměněné sestavě od roku 2001. Za sebou mají 7 řadových alb, za která byli několikrát nominováni na kapelu roku v hudebních cenách Anděl. V roce 2012 si tuto sošku odnesli v kategorii objev roku.

Classic rock show
Kdy: sobota 24. února ve 21.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Pravidelná video rockotéka a oldies s DJ Lizard. Tentokrát půjde o poklonu velké rockové legendě – Rolling Stones.

Waxmuseum lidských kuriozit
Kdy: do 25. února
Kde: Husova ulice Železný Brod (prostory bývalého bazaru - pod kinem)
Za kolik: 60 – 120 korun

Proč přijít: Panoptikum lidských kuriozit dorazilo do Železného Brodu. Voskové figuríny pocházejí z muzea v Petrohradě, kde je vytvořili přední umělci světového formátu. Při výrobě použili pravé lidské vlasy a lékařské oční implantáty, proto sochy působí dokonale živým dojmem. Voskové figuríny přibližují poutavé osudy lidí, kteří se dokázali povznést nad svůj hendikep a přetavit jej v dar, který jim umožňoval i s touto velice neobvyklou vizáží stát se celebritami své doby. „Výstava představuje světový unikát. Petrohradské muzeum před lety vyhořelo, tudíž tato výstava je jednou z posledních svého druhu na světě,“ zdůraznil kurátor výstavy Alfréd Šmíd. Výstava je otevřená od 10 do 18 hodin.

Vzpomínky z cest
Kdy: probíhá do 23. března
Kde: Výstavní síň Zámečku, Smržovka

Proč přijít: Výstava akvarelů a malby na hedvábí Ilony Abrahamové, která je nejen výtvarnicí, ale také pedagožkou a vychovatelkou a nadšenou fotografkou, je prodloužena až do 23. března.

close Beseda s Davidem Pabiškou, Autmoto museum Lučany nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Beseda s Davidem Pabiškou, Autmoto museum Lučany nad Nisou.

close Arnošt Goldflam, Městské divadlo Turnov. info Zdroj: archiv zoom_in Arnošt Goldflam, Městské divadlo Turnov.

close Koncert Jana Buriana, Huť Marie Josefův Důl. info Zdroj: archiv zoom_in Koncert Jana Buriana, Huť Marie Josefův Důl.

close Historické jízdy na Zubačce. info Zdroj: archiv zoom_in Historické jízdy na Zubačce.

close Povídání nejen o včelách a medu, Sokolovna Plavy. info Zdroj: archiv zoom_in Povídání nejen o včelách a medu, Sokolovna Plavy.

close Inscenace Pedro Parámo, Kino Alfa Desná. info Zdroj: archiv zoom_in Inscenace Pedro Parámo, Kino Alfa Desná.

close Divadelní představení, divadlo Josefův Důl. info Zdroj: archiv zoom_in Divadelní představení, divadlo Josefův Důl.

close Jirkovský ples, v sokolovně v obci Jirkov u Železného Brodu. info Zdroj: archiv zoom_in Jirkovský ples, v sokolovně v obci Jirkov u Železného Brodu.

close PKM Party ples, KC Střelnice Turnov. info Zdroj: archiv zoom_in PKM Party ples, KC Střelnice Turnov.

close Poké Day, OC Central Jablonec nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Poké Day, OC Central Jablonec nad Nisou.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right