Ozvěny fresh film festu 2012 je název programu na čtvrteční večer v jabloneckém Klubu Na Rampě. Promítání začíná v 19.30. Studenti zaplatí na vstupném 40 korun, ostatní o dvacetikorunu více.

Program:

Romeo a Julie
2011, 7 minut, animovaný film. Režie: Hana Kotlářová. Hrají: Oto Dostál, Dita Krčová, Ondřej Javora, Barbara Piovárová.

Nevšední drama ze života dvou zubních kartáčků se odehrává v jedné obyčejné koupelně, kde jinak spořádanou a mírumilovnou atmosféru narušují hysterická manželka a opuštěný manžel. Příběh graduje ve chvíli, kdy odcházející žena sbalí mimo jiné i jeden z kartáčků a nekompromisně opustí byt.
Film tak s nadsázkou komentuje několik pohledů na lidské vztahy. Jedná se o působivou kombinaci kreslené animace s rotoscopingem.
Hana Kotlářová animátorka, ilustrátorka a fotografka, je studentkou oboru Animace na UTB ve Zlíně. Ráda kombinuje animační techniky a kromě kreslené animace má zkušenosti i s loutkou, papírkovou animací, pixilací a dalšími technikami. V současnosti je na studijním pobytu na norské Volda University College.

Pan Pozdě
2011, 14 minut, hraný film. Režie: Jiří Sádek. Hrají: Michal Kern, Adéla Petřeková, Jan Novotný, Jitka Foltýnová.

Anetina životního partnera souží vzácná nemoc, která mu brání vycházet z domu. Exekuční úřad však o dům usiluje a plánuje mladý pár vystěhovat. Aneta stojí před rozhodnutím – musí a nesmí s partnerem opustit dům. Zvítězí rozum? Soucit?
Jiří Sádek studoval filmovou a divadelní scénografii na SUPŠ v Praze. Poté nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, obor režie a scenáristika. Jeho krátkometrážní debut Neříkej hop i autorský film Pan Pozdě získaly řadu ocenění. Mezitím Jiří zakončil bakalářské studium na FAMO v Písku absolventským filmem Psí jeskyně.

Maraton
2011, 10 minut, hraný film. Režie: Ondřej Hudeček. Hrají: Marek Adamczyk, Nora Najimová, Vuk Čelebić, Klára Krejsová.

V době Velké hospodářské krize se pořádaly dnes již téměř zapomenuté taneční maratony, při kterých musely soutěžní páry vydržet co nejdéle na nohou, aby měly šanci vyhrát až 1000 dolarů. Přitom dostávaly zdarma najíst. Soutěž často trvala i několik týdnů, během nichž soutěžící postupně „odpadávali", dokud nezůstal jen jeden poslední pár…
Ondřej Hudeček studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, poté byl přijat na FAMU, kterou však po týdnu studia přerušil. Přijal pozvání do Kanady, kde dva roky navštěvoval filmové kurzy na Institutu Trebas v Montrealu a spolupracoval na řadě filmových projektů. Nyní pokračuje ve studiu na FAMU.

O-Ring
2011, 11 minut, hraný. Režie: Ondřej Hudeček. Hrají: Petr Borovec.

Poté, co uprostřed zasněžené krajiny srazí neznámého člověka, hledá mladý ambiciózní herec Hugo možnost, jak se vyhnout trestu. Čím víc se však snaží uniknout, tím více se zaplétá do sledu událostí, které jej vedou k nevyhnutelnému konci.
Ondřej Hudeček studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, poté byl přijat na FAMU, kterou však po týdnu studia přerušil. Přijal pozvání do Kanady, kde dva roky navštěvoval filmové kurzy na Institutu Trebas v Montrealu a spolupracoval na řadě filmových projektů. Nyní pokračuje ve studiu na FAMU. ⋌