Společně na jevišti v Městském divadle v Jablonci se sešli v sobotu vpodvečer handicapovaní umělci i ti, kteří netrpí žádným postižením. Cílem již šestého ročníku je, aby handicapovaní nezůstávali stranou a měli možnost se prezentovat na veřejnosti.

„Letošní ročník byl zaměřen na taneční dílnu, projekt s vozíčkáři, kteří pracovali v pohybové dílně. Výsledkem bylo vystoupení v divadle společně se zdravými tanečníky,“ konstatoval ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur, který projevil lítost nad nulovou účastí jabloneckých zastupitelů. Jediný, kdo si společnou tvorbu nenechal ujít, byl starosta Jablonce Petr Tulpa. „Přestože všichni dostali pozvánky, nedostavili se ani členové správní rady divadla,“ dodal Pavel Žur.

Komponovaným večerem provázel již léta upoutaný na invalidní vozík Jan Potměšil. Ten také předal téměř šestnáctitisícový výtěžek z aukce, která proběhla v rámci celostátní přehlídky Tanec, tanec. „Částku rozdělíme rovným dílem mezi dva subjekty, a to mezi Sportovní klub Sluníčko a Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR,“ uvedl Jan Potměšil.

Úplně poprvé mohli komponovaný pořad zcela vychutnat neslyšící. Celý večer byl podán také ve znakové řeči.
Kromě Jana Potměšila, který přečetl příběh Jiřího Šedého trpícího Downovým syndromem, se na prknech divadla představilo Taneční studio Magdalena, Rychnovské trio, Svaz tělesně postižených – okresní organizace Jablonec, Dětský pěvecký sbor Vrabčáci, Sportovní klub Sluníčko a na klavír zahrál Jakub Slezák a Alena Plátková. „Píseň Slyš můj hlas se též děti ze sboru Vrabčáci naučily ve znakové řeči,“ podotkl Pavel Žur.

Dvouhodinové představení, při kterém potlesk patřil především handicapovaným za jejich snahu, navštívilo přibližně sto osmdesát lidí, kteří si na závěr společně zazpívali píseň Jaroslava Ježka Život je jen náhoda.

Projekt proběhl za finanční podpory města Jablonce, Libereckého kraje a Ministerstva kultury ČR.