Tato soutěž dává možnost vyniknout mladým kapelám a sólistům do osmnácti let. Mladí soutěžící umělci zahrají písničky výhradně vlastní tvorby před odbornou porotou a ti nejúspěšnější postoupí do finále prestižní republikové soutěže.

V Jablonci není Folkový Kvítek novinkou. Za posledních deset let reprezentovalo naše město několik kapel i sólistů ve velkém finále soutěže a mnozí z nich přivezli ocenění za přední místa: například kapela Berušky, Duo D, Amazonky, ze sólistů třeba Jára Smejkal. Mnozí z jmenovaných už dosáhli plnoletosti a soutěž očekává nové nadějné umělce.

„Takže pokud ještě někdo přemýšlí o účasti na této soutěži nebojte se a ozvěte se organizátorům co nejdříve. Letos předkolo organizuje Alena Vítová, členka skupiny Berušky, několikanásobná účastnice finále Folkového Kvítku,“ dodává za organizátory Václav Vít.

Hostem nedělního odpoledne bude mladá a velice úspěšná folková kapela Epy De Mye z Českých Budějovic. Kapela získala nespočet ocenění na různých folkových festivalech a je garantem špičkové folkové muziky.

Finále festivalu Folkový kvítek se bude letos konat v tradičním prostředí přírodního divadla na Konopišti 8. května. Kromě profesionálních hudebníků zde v národním finále vystoupí na velikém pódiu děti vybrané z šesti kol v rámci národní autorsko-interpretační soutěže zaměřené na hudební žánry: folk, country, folk-rock, bluegrass, gospel a příbuzné žánry.

Festival je druhou největší hudební přehlídkou svého druhu v Čechách a největší ve Středočeském kraji včetně Prahy.