Výletníci vyzbrojení piškoty a pamlsky se sešli v půl jedné v útulku Dášenka, nafasovali chleby a řízky, rozebrali si pejsky a vyrazili na deseti kilometrovou túru. Někteří psí senioři se už na výlet necítili, a tak si alespoň užili výběh, který měli celé odpoledne jen pro sebe.

„První kritická fáze nastala v dlouhém strmém kopci, ale všichni výletnici ostrý kopec zvládli a žádný psík se nenechal nosit. Ani malá čivaví slečna Sabinka.

Tam měli výhodu ti, co vedli velké pejsky, protože ti je zčásti do kopce vytáhli,“ uvedla Dagmar Kubištová, majitelka útulku pro opuštěná zvířata v Lučanech. Na rozhledně Černá studnice se všichni občerstvili limonádou, pivem nebo nanuky. Dojedli řízky a jinou lesní cestou se útuláčci vraceli zpět domů, do útulku.

V lese narazili na starou bobovou dráhu, a tak byl výlet i s překážkovou dráhou. Ti menší bobovku podlezli, některé jejich náhradní páníčci přenesli či jim pomohli dráhu přeskočit. Nejstarší účastnici, fenečce Táničce, bylo třináct let, ale túru doťapkala.

Výletu se zúčastnilo celkem 44 dvounožců a 46 čtyřnohých kamarádů. „Z nichž třicet pět bylo útulkových,“ dodala Kubištová z Ligy na ochranu zvířat. Po o čtyřhodinovém výletě se všichni sešli u opékání vuřtů.

Zpracovala Hana Langerová