„Výstava s názvem Krajinou manželů Scheybalových je vlastně obrazovou reportáží z míst, kudy prochází Naučná stezka manželů Scheybalových," přiblížil organizátor výstavy Borek Tichý z Jabloneckého kulturního a informačního centra. A právě krásy stezky můžete obdivovat také na fotografické výstavě

Autory snímků vystavených v kostele svaté Anny jsou členové jabloneckého fotoklubu Balvan Aleš Bobek, Zbyněk Cincibus, Václav Novotný, Hana Palečková a Miroslav Vavřín, které doplnila Vladimíra Dvořáková, fotografka z Jablonce. „Věříme, že budou inspirací pro další fotografy, ať už profesionální nebo čistě amatérské. Pokud se také vydají po stopách jabloneckých osobností, uvítáme, když nám fotografie zašlou a podělí se s námi o své dojmy," doplnil Borek Tichý.

„Nafotit jednotlivá zastavení Naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových bylo pro mne výzvou, poučením i potěšením zároveň. Jezdím do toho malebného kraje, který si manželé Scheybalovi tolik oblíbili, jako do svého druhého domova. Pod Drábovnou, s výhledy na Frýdštejn, Krkonoše a Suché skály, trávím i já většinu svého volného času," popsala Vladimíra Dvořáková.

Kostel svaté Anny, kde je možné si výstavu prohlédnout, bude přes léto otevřen návštěvníkům každý den. Zájemci ho najdou přímo naproti jabloneckému turistickému infocentru. „Výstava příjemně doplňuje interiér kostela. Snímky jsou umělecky zdařilé a zároveň mohou sloužit i jako turistické tipy na výlet," dodal Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Vznik Naučné stezky manželů Scheybalových v roce 2011 iniciovalo Jablonecké kulturní a informační centrum. Trasa vede malebnými místy, které si zamilovali už národopisci Jana a Josef V. Scheybalovi. Čerpali zde v přírodě sílu pro další tvůrčí práci, zachytili je také ve svých krajinářských a památkářských kresbách. Dnes stezku vyhledávají nejen milovníci romantické přírody, kulturní historie a umění, ale také rodiny s dětmi a výletníci všech věkových kategorií.

Vernisáž výstavy Krajinou manželů Scheybalových proběhla v pondělí 13. července s doprovodným hudebním programem Spolku jabloneckých dam a pánů s Hudby u města Vídně.

Výstava potrvá do 12. září Vstup zdarma.