Jana Vébrová na sebe upozornila svým debutovým albem Kykyrý z roku 2007. Kykyrý bylo přesvědčivým debutovým albem mladé, talentované písničkářky. Toto album představila při sérii koncertů ve společnosti skupiny Traband

Hra na akordeon spolu s naléhavým, emocionální zpěvem charakterizuje spolu s poetickými texty celé album. Říká se jí také „Písničkářka z větrného mlýna“ a má to své opodstatnění.

Narodila se v roce 1985 právě ve větrném mlýně ve Varnsdorfu. Vystudovala Střední lesnickou školu ve Šluknově. Působí na vodním mlýně v Loučné nad Nisou, kde se věnuje práci s postiženými lidmi.

Nástroj, kterým vládne, je akordeon. Často je tak považována za novou Radůzu, jen zřejmě neměla tolik štěstí, aby ji objevila osobnost jako byla Zuzana Navarová, jak to bylo v případě Radůzy.

„V současné době jsem na mateřské dovolené, ale koncertů mám celkem hodně. Moje dnešní vystoupení s Veronikou je skutečný experiment, což přesně odpovídá i zaměření projektu World Experimentu. S Veronikou jsme se nepotkaly a neznáme se, takže uvidíme, co z toho bude,“ řekla Jana Vébrová.

Veronika Jiříčková působí společně s Kristýnou Urbánkovou v brněnské kapele Síla a věnuje se zpěvu a hře na cello. V programu večera budou mít obě autorky svůj vlastní prostor a jak se vyjádřila Jana Vébrová, možná dojde i na společné improvizace.