Sobota 4. listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Společně nejen na jevišti 2017. 15. ročník komponovaného pořadu, který dává možnost handicapovaným i zdravým umělcům vystoupit na jevišti jabloneckého divadla. Součástí jsou i pohybové dílny, které vedou zkušené lektorky. Celý večer je tlumočen do znakového jazyka. Pestrý program nabídne klavírní a taneční vystoupení, zpěv letošních prvňáčků, známé melodie s akordeonem. Uvidíte i scénku s názvem KŘOVÁCI a další. Hostem pořadu bude zpěvák BOHUŠ MATUŠ.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Gaia Mesiah. Legendární kapela s Markou Rybin za mikrofonem vyráží na turné TeleporTour 2017! Nečekejte žádný kompromis a čajíček. Čekejte valící se energii.
Fenomenální comeback loňského roku pokračuje. Znovuzrozená kultovní kapela Gaia Mesiah po téměř desetileté odmlce vydává nové skladby, se kterými vyjíždí v původní sestavě na tour.
Turné odstartuje 2. listopadu v Kutné Hoře. Kvartet zavítá například do Valašského Meziříčí, Jablonce nad Nisou, brněnské Flédy a samozřejmě i do pražského Lucerna Music Baru, kde turné 22. listopadu zakončí dvojkoncertem. Na 14 zastávkách se tedy Gaia Mesiah ukáže v původně sestavě: Marka Rybin - zpěv, Santa Morella - kytara, Miša M - bicí, Josh Stewart - basa.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Lajka. Slavná psí průkopnice Lajka žije! Malá planeta na rohu galaxie se stala domovem všech do vesmíru vystřelených a navždy ztracených zvířat. Nový fantaskní loutkový muzikál Aurela Klimta (Fimfárum).

Městský park Ostrov, Semily, od 17 hodin. Lampioňáček. Hry, soutěže, obraz ze svíček, písničky.
Dobrou náladu a lampion s sebou.

Klub Magic, Turnov, od 20 hodin. Golddigger Night. Turnovští Snap Call představují svůj nový klip Golddigger exkluzivně pro turnováky než ho vypustí do světa! Turnovská Rock`n`Rollová kapela Snap Call vydává na podzim v pořadí již třetí singl Golddigger. V turnovském klubu Magic jej představí v exkluzivní předpremiéře, a to 24 hodin před tím, než jej oficiálně vypustí on-line. Své síly ten večer spojí s pražskými punkáči Curlies a s domácími Silent Session.

KD Kantýna, Poniklá, od 19.30 hodin. Jedenácté přikázání. V sobotu 4. listopadu se můžete těšit na původní veselohru Jedenácté přikázání, tentokrát v KD "Kantýna" Poniklá. Představí se divadelní ochotnický spolek Podhoran Jablonec nad Jizerou.

Neděle 5. listopadu

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Milada. Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937–1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Jan Burian a Bizzare Band. Turné na uvítání písňového dvojalba Jinotaje, natočeného přes hranice žánrů. Bizarre Band hraje v obsazení: klavír, flétna, basklarinet, akordeon, kontrabas, kytara, bicí, housle a zpěv.
Jan Burian už nahrával desky s řadou spolupracovníků různého zaměření, ale toto album představuje v jeho diskografii zase něco nového. Bizarre Band se postupně utvořil zhruba v roce 2012 kolem šansonového, hudebně dramatického projektu Café Bizarre. Během příprav představení Vojna od E. F. Buriana se nástrojové obsazení Bizarre Bandu v podstatě ustálilo v dnešní podobě. V roce 2013 soubor začal pracovat na svém vlastním projektu: interpretaci autorských písní členky kapely Kláry Suchánkové. Roku 2016 Bizarre Band vydal první album.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 13.30 hodin. Tvořík. Naše tematická kreativní dílnička pro děti před projekcí dětského filmu. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si sní o přestávce mezi dílničkou a filmem.
Malí diváci se nejprve pod dohledem zkušených lektorů vyřádí - čeká je spousta zábavy v podobě tematických výtvarných dílniček. Na základě přihlášek sestavíme kreativní týmy podle věku dětí, aby všichni měli tempo, které jim vyhovuje a mohli si tak užít co nejvíce zábavy. Pokud máte doma malého tvoříka ve věku od 4 do 10 let, tak neváhejte a přihlaste ho na odpoledne plné zábavy v kině Junior. Odměnou Vám bude nejen chvilka pro sebe, ale i umělecké dílko, které Vaše dítko vlastnoručně vyrobí!
Preferujeme používání přírodních materiálů a techniky, které rozvíjí kreativitu dítěte. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si zbaští o přestávce mezi dílničkou a filmem.

Hřbitov v ulici Na Roli, Jablonec nad Nisou, od 14 hodin. Pietní shromáždění u příležitosti svátku zesnulých. Za přítomnosti primátora města Petra Beitla na rozptylové loučce na hlavním městském hřbitově v ulici Na Roli uskuteční tradiční pietní shromáždění u příležitosti svátku Památky zesnulých.

SD Jilemnice, od 19 hodin. Iluzionisté - GP-Art. Komedie o stárnoucím herci, do jehož poněkud cynického světa vtrhnou mladá ambiciózní autorka a pragmatický lékař. V hlavní roli Stanislav Zindulka. Dále hrají Olga Ženíšková a Jakub Zindulka. Iluzionisté švédského autora Bengta Ahlforse ve výborném překladu Františka Frohlicha a režii Jakuba Zindulky, který navrhl i výpravu.

KC Golf, Semily, od 15 hodin. Přehlídka dechovek. Letos připravujeme již 25. ročník tradiční přehlídky. Zahraje domácí Semilská 12, sousední Broďanka a k tanci i k poslechu zahraje velký Podnikový dechový orchestr ŠKODA Auto Ml.Boleslav. Milovníci dobré dechovky soubory znají z přehlídek i promenádních koncertů. Všechny soubory mají dlouholetou tradici.

Jablonec nad Jizerou. Duo Jamaha. Zve Město Jablonec nad Jizerou na Duo Jamaha.

Pondělí 6. listopadu

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. O hudbě s Věrou Štrynclovou. Beseda.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Zabití posvátného jelena. Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce.

Úterý 7. listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Jiří Suchý - Jitka Molavcová. Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody. Společně s jeho dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou nás pozve do zlaté éry Semaforu. V programu zazní všechny známé písničky, jako např. Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 10.30 hodin. Tři přání. Pohádku o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce hraje pro děti od 3 let Divadlo Krasohled.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 18.30 hodin. Kvíz Na Rampě. Poskládejte 2-8 členný tým a otestujte své znalosti!

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 16.30 hodin. Karel Hvížďala. Český novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala, někdejší šéfredaktor MfDnes, Mladého světa či týdeníku Týden, pohovoří dnes od 16.30 v Městské knihovně Jablonec o svých nových knihách Dobře mrtvý dědeček a Vlčice. Karel Hvížďala je autorem dvou až tří desítek knih rozhovorů (spolu s dalšími), románů, novel, knížek pro děti a více než dvou desítek rozhlasových her. Za rozhlasové hry obdržel dvě ceny v Rakousku, za Dálkový výslech Václava Havla řadu cen v zahraničí a jednu doma, Za rok 2007 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Epidemie svobody. Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec čeští rodiče o očkování dostatek informací? Dokumentaristka Tereza Reichová s manželem Hynkem Reichem Štětkou hledají odpovědi na tyto a mnohé další otázky. Po projekci povede besedu režisérka Tereza Reichová a právnička Zuzana Candigliota.

KC Střelnice, Turnov, od 18 hodin. Kateřina a Miloš Motani: Namibie. Na naší další cestě se vydáme opět do své milované Afriky. Po patnácti letech se vracíme do úchvatné a záhadné Namibie, kde začalo naše vůbec první africké dobrodružství. Jako první se spolu vydáme do namibské pouště, nejstarší pouště na světě, kde budeme objevovat prapodivné pouštní rostliny a nesmírně zajímavá zvířata. Spatříme duhově průhledné gekony, hbité ještěrky, vzácné chameleony, bílého tančícího pavouka i černé brouky i pouštní zmiji. Podrobně se podíváme na pichlavé rostliny nara, pouštní rostlinu welwitschii podivnou a ohromné stromové aloe.

Dům Na Sboře, Turnov, od 18 hodin. Život se stromy. Uvedení nové knihy Marie Hruškové, Václava Větvičky a dalších autorů. Součástí večera je také vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlý Turnov 2017, kterou vyhlásilo město Turnov, odbor životního prostředí.

Středa 8. listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Fotodílna opravdu pro každého. Způsoby editace obrázku v programech Photoshop a Lightroom.Vede Vladimír Kysela a Zbyněk Cincibus. Ve stopách Máchy a Andersena ICM (Intentional Camera Movement) a ME (Multiple Exposure) aneb – proč nezkusit něco jiného a nezjistit, jaké fascinující tvary a barvy mohou být zachyceny porušováním pravidel? Vícenásobná expozice a úmyslný pohyb fotoaparátu nabízejí příležitost vytvořit něco opravdu jedinečného. Přijďte si poslechnout přednášku Vladimíra Kysely o projektech, které zabodovaly v mezinárodních fotografických soutěžích od Los Angeles, přes Paříž po Moskvu. Dozvíte se, jak uchopit příběh ve fotografii krajiny a přiblížit se výtvarnému podání mistrů malířů.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Tiché hrozby. Magnetické bouře, změny klimatu, extrémní sucha, bleskové povodně, sesuvy, seizmická aktivita či vulkanická činnost. Tyto jevy stále častěji ovlivňují životy lidí i v České republice. Je vůbec možné jim předcházet, předpovídat je?
Během večera zhlédnete 3 díly projektu Tiché hrozby - Krajina pohybu, Zemětřesné roje a Blízký vesmír. Každý ze snímků má 26 min. a po každém bude následovat beseda. Setkáte se s vědci, kteří odpoví na vaše dotazy, a tvůrci filmu, kteří prozradí zajímavosti z natáčení. Beseda následuje po skončení filmu.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 18 hodin. Z prokletých hor do Albánie. Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o třítýdenním putování po zemi, kde ne znamená ano. Kde jsou nejkrásnější hory Evropy, průzračné řeky, divoké kaňony, blankytné moře, památky UNESCO. A žijí zde lidé, jejichž pohostinnost a laskavost vám vyrazí dech. Vstupné dobrovolné.

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Chvilková slabost. Druhé abonentní představení bude brilantní komedie, která je ze života skoro víc než sám život. Inscenace Divadla v Rytířské pojednává o nečekaných zvratech a odhaleních ve vztahu muže a ženy. Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování… Hrají: Petra Špalková, David Matásek, Sandra Černodrinská.

Kavárna KUS, Turnov, od 19 hodin. Marie Špačková - Ouhrabková. Marie Špačková - Ouhrabková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce je absolventkou SUPŠ Turnov a zlatnickému řemeslu se věnovala celý život. Zároveň také svému velkému koníčku a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně 12 strunnou.
Maruška, jak jí známí a příznivci jejích písniček říkají, vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let se svou vlastní skupinou Koleje. V současnosti se především prezentuje sama s vlastní tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě láskou. Vystupuje na vernisážích, v klubech, v domovech pro seniory, na hradě Valdštejně, na různých veřejných i soukromých akcí, např. Jičín město pohádky.
Na sklonku loňského roku nahrála své první CD Písničky o Českém ráji a nyní připravuje další, a to Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do Vánoc. Některé z písní z obou alb představí na svém premiérovém klubovém večeru.

Centrum Náruč, Turnov, od 16 hodin. Martinský světýlka. Tradiční akce pro rodiče s malými dětmi Centra pro rodinu Náruč. Zjeví se i letos cestou k pokladu bílý kůň? 16.00 – 16.45 dílnička v centru Náruč s možností vyrobit si vlastní jednoduchý lampionek, 16.45 – sraz účastníků průvodu u Náruče ve Skálově ulici, rozsvěcení světýlek, 17.00 – odchod průvodu po stopách sv. Martina.

Kulturní centrum 101010, Vratislavice nad Nisou, od 19.30 hodin. Zelňačka. Francouzský venkov, víno, muzika, přátelství, polívka, hvězdná obloha a UFO. To jsou hlavní atributy francouzské komedie podle slavné knihy, a ještě slavnějšího filmu s Luisem De Funesem.
K čemu vylepšovat svět, když to nejlepší bylo již dávno vymyšleno? A co se stane, když ufonům zachutná pravá francouzská zelňačka?
Na dvorek dvou starých francouzských penzistů se snese létající talíř s mimozemšťanem. V duchu francouzských komediálních tradic se rozehrává příběh o prostých lidských věcech, které teprve v kontaktu s mimozemskou civilizací nabývají skutečného významu. Hrají Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml., Vojtěch Záveský Jan Szymik, a Barbora Jánová.

Čtvrtek 9. listopadu

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Tom of Finland. Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen se vrací z druhé světové války a velmi rychle zjišťuje, že život ve Finsku v době míru je pro něj stejně znepokojivý. Helsinky jsou prodchnuté homofobií a všichni muži jsou nuceni k tomu, aby se oženili a měli děti. Touko nalézá útočiště ve vlastní umělecké tvorbě, která se začíná specializovat na stylizované homoerotické kresby svalnatých mužů. Biografie gay ikony a umělce, který svými kresbami změnil svět a přinutil jej jinak přemýšlet o odlišnostech.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Cowspiracy: Klíč k udržitelnosti. Dokument si pokládá palčivou otázku – proč velké světové organizace na ochranu životního prostředí mlčí o největší ekologické hrozbě současnosti? Podle OSN je nejvýznamnějším znečišťovatelem planety a zároveň největším zdrojem skleníkových plynů živočišná výroba, tedy produkce masa, mléka a vajec. Nikdo o tom však nemluví.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19.30 hodin. Na stojáka. Ester Kočičková, Tomáš Surfista Měcháček a Arnošt Frauenberg.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Asonance. Koncert skupiny hrající skotské a irské písně.

Městské muzeum a galerie, Lomnice nad Popelkou, od 17 hodin. Doba a život Marie Terezie. Přednáška na historické téma paní PhDr. Evy Ulrychové z Jičína připomínající květnové 300. výročí narození jediné vládnoucí ženy na českém trůně.

Městské divadlo, Turnov, od 18 hodin. Galakoncert Poetika.
EVA TURNOVÁ. Procházka Turnovým hájem. Autorské čtení Evy Turnové - baskytaristka kapely the Plastic people of the Universe - z její 5. knihy sloupků Turnový háj.
OSTRAK MODE. Písně plné elektronických zvuků z projektu OSTRAK MODE a další jiné můžete zažít také na koncertě. Písně o vztazích, písně o živlech, písně o šablonách, které jsme si nechali naprogramovat, ať už svými rodiči, školou nebo ideologií svého okolí, a které častokrát žijeme místo svých životů vlastních. Původně sólový projekt se na živá koncertní vystoupení připravil a propojil s muzikanty různých hudebních žánrú a přinesl živé a bezprostřední skladby v rockovém podání.. U nás vystoupí v duu s Danielem Šoltisem. Josef Ostřanský - zpěv, kytara, klávesy (Dunajská vlna, Kuzmich Orchestra, BOO, Dunaj, E, Rale) Daniel Šoltis - bicí, zpěv, samply (Vertigo, MaBaSo, IMT Smile, Dunajská Vlna, Yvonne Sanchez)
WOLF LOST IN THE POEM. Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu…
Na počátku všeho bylo slovo, či spíše slova americké básnířky Emily Dickinsonové. Brzy následovaly další. Pro písničkáře s pseudonymem Wolf Lost In The Poem se jednalo o setkání přímo osudová. Katarze z četby i zaujetí osudy ženských básnířek vedly k desítce vlastních písní-příběhů věnovaných právě těmto ženám. A tak dále promlouvá k ruské básnířce Anně Barkovové (1901-1976), držené více jak dvacet let v gulagu, současné polské literátce Justyne Bargielské, španělské múze Vladimíra Holana Claře Janés (1940), nejslavnější romské básnířce Bronisławě 'Papusze' Wajs (1908-1987), Özer (1966) - básnířce Tibetu, Fince Vilje-Tuulie Huotarinen (1977), slavné Moskvance Marině Cvětajevové (1892-1941), prokleté francouzské básnířce a herečce Marceline Desbordes-Valmorové (1786-1859) i nezkrotné surrealistce Joyce Mansour (1928-1986).

Muzeum českého ráje, Turnov. Loutky ze staré půdy. Rodinná loutková divadla ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových. K vánočním svátkům patřily dříve neodmyslitelně loutky a loutková divadla. Jednoduché scény doplněné postavami Kašpárka, Čerta či Princezny s Rytířem se rozehrávaly a naplňovaly sváteční podvečery vánočních dnů v mnoha rodinách. V rámci programu vernisáže vystoupí Čmukaři Turnov s pohádkou Jak se víla… Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 16.30 hodin. Výstava potrvá do 21. ledna 2018.

Pátek 10. listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Hantai Corporation. K novému studiovému albu INTRACELLULAR PETS jede kapela koncertní šňůru „Intracellular pets nám spadla 2017“. Kapela nejdříve pojede otestovat nové skladby k našim západním sousedům. Od 22. do 30. září předvedou zběsilost svých živých vystoupení hudebním fanouškům v Německu, Holandsku, Belgii, Francii a Lucembursku. V říjnu bude následovat koncertní šňůra „Intracellular pets nám spadla 2017“ po hudebních klubech v Čechách a na Moravě. Zde již budou mít fanoušci možnost si nové album koupit.
Hentai Corporation je česká thrash-rock’n’rollová kapela z Prahy, fungující od roku 2005, známá výjimečnou formou svých živých vystoupení, nápaditými instrumentálními linkami a skvělým vokálem excentrického Radka Škarohlída. Během své existence tato formace získala pověst jedné z nejtalentovanějších a zároveň nejkontroverznějších kapel u nás. Do povědomí širší veřejnosti se kapela dostala kontroverzním videoklipem ke skladbě Equilibristic Brides z prvního studiového alba „The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage“ z roku 2013, které přesáhlo na serverech youtube a vimeo dohromady přes 1 milion zhlédnutí. Z video portálu YouTube bylo video pro závadnost obsahu staženo. Hentai Corporation hrají ve složení Radek Škarohlíd, Petr Škarohlíd, Zdeněk Šťáva, Matouš Duraj a František Koucký.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. Maxinožka. Francouzsko – belgický animovaný film. S touto rodinou vás čeká velká jízda. Kluk Adam se vydává na dobrodružnou cestu, aby našel svého tatínka. České znění.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Vražda v Orient expresu. Americký krimi film podle předlohy Agathy Christie. Každý je podezřelý. Hercule Poirot musí závodit s časem, aby odhalil neznámého vraha. V hlavních rolích Kenneth Branagh, Penélope Cruz a Johnny Depp.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 17 hodin. Bába z ledu. Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. Český film doporučený k nominaci na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film.

KC Golf, Semily, od 21 hodin. Suffering Souls a Outlet Fiction. Suffering Souls svým fanouškům hraje už 18 let. Koncert k výročí plnoletosti kapely bude pařba, jak se patří… Nebudou chybět dárečky a hudební pecky. Nejlepším dárkem je plný sál, připojte se mezi gratulanty… Hostem koncertu bude Outlet Fiction, thrash-metalcore kapela z Libštátu.

KC Střelnice, Turnov, od 20 hodin. Vzpomínkový koncert Tvoje hvězda na nebi. Společný koncert turnovského písničkáře a básníka Mr Fraše a znovuobnovené, původně turnovské rockové formace Hitmakers je věnován Kláře Šafrové. Na programu budou písně z nově připravovaného alba z autorské dílny básníkovy a také výběr známých i méně známých skladeb kapely. Večer bude pojatý jako vzpomínka na vzácnou osobu, Kláru Šafrovou, a výtěžek z dobrovolného vstupného bude poskytnut Nadaci na léčbu rakoviny prsu. Vstupné dobrovolné.

Pátek 10. až neděle 12. listopadu

Kino Radnice a Kino Junior, Jablonec nad Nisou. Jablonecký KinoFest. Chystáme pro vás velké filmové překvapení! Představíme vám naše projekty, které jsou ušité na míru každé generaci. Takže vezměte celou rodinu, poznejte jablonecká kina a užijte si spoustu zábavy! Přijďte na film do kina! :) Permanentky za 99 Kč na celý festival jsou v prodeji na pokladnách kin a Eurocentra.

Sobota 11. listopadu

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 16 hodin. Posvícení v modrém 2017. 34. ročník nejstaršího severočeského bluegrassového festivalu. V tradiční soutěži o posvícenskou husu vystoupí Míša Leicht & Forehand, Modrotisk, Petr Kůs & Fámy, Sunny Side, BG Bazar a Jumper Cables.

Kavárna Kus, Turnov, od 19 hodin. Jakub Noha Band. Současné hudební uskupení Jakub Noha band vzniklo v roce 1992. První sestava, plně využívající lahodně znějícího dvojhlasu Jakuba s bratrem Janem Nohou, doplněná o baskytaru Jana Volného, nahrála krásná písničková alba Kde je ten ráj, Tady někde, a především Na Prahu. Zvuk prvního Noha Bandu se dal přirovnat k Beatles nebo kalifornským folkrockovým kapelám, druhá inkarnace evokuje spíše špinavý zvuk Youngových Crazy Horse.
Vlastní tvorba tohoto hudebního uskupení se pohybuje na pomezí folku, blues a rocku. Kmotry budou Jiří Konvrzek a skupina Za-Beat.

Do Turnova přijede svatý Martin
V sobotní podvečer se setmí a lidé budou očekávat, zda se podzimní krajina zahalí sněhovým popraškem. I na ZŠ v Alešově ulici se společně budeme těšit na svatého Martina. Tradiční akce proběhne od 17 hodin. "Vítání svatého Martina zahájíme v pět hodin lampionovým průvodem od budovy v Alešově ulici,” zve na 4. ročník akce organizátorka Vendula Bičíková, s tím, že návštěvníci budou jistě očekávat i příjezd tajemné postavy svatého Martina na bílém koni. "Bude jej doprovázet nejen zástup svatých postav, ale i vystoupení žáků naší školy,” dodala Bičíková.
Pro příchozí bude připraveno občerstvení -  martinské rohlíčky, jablečný závin, svařák či jablečný mošt.

Klub WoKo, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Mandragora – 25 let. Kapela Mandragora vloni vydala svou pátou desku a letos slaví 25. výročí své existence. Na výročním koncertu bude řada zajímavých hostů – kapely Tres udos, Johny John, Nautica a další. Na akci bude možno získat i starší vyprodané nahrávky, například album Turning, které vyšlo na začátku 90. let pouze na kazetě, nyní obohacené o různé nevydané studiové nebo live nahrávky.

Neděle 12. listopadu

Městské divadlo, Turnov, od 19 hodin. Z muzikálu do muzikálu II. Další příběhy, nové osudy, nesmrtelné písně – tak by se dalo stručně charakterizovat dlouho očekávané pokračování hudebně dramatického pořadu Z muzikálu do muzikálu II, které opět připravil pro své publikum pěvecký sbor SDS z Lomnice nad Popelkou.
Po úspěšné první řadě muzikálů, kde zazněly skladby z muzikálů Miss Saigon, Evita, Jesus Christ Superstar a Pomáda, přichází sbor s novými písněmi a ukázkami z dalších slavných světových muzikálů.
Tentokrát to budou Les Miserables (Bídníci), zachycující události francouzské revoluce, americký muzikál Hair (Vlasy), který je sugestivní výzvou skupiny mladých hippies k míru a lásce (známá je především filmová verze režiséra Miloše Formana) , a do třetice autorský muzikál Dancing Queen, ve kterém zazní nejznámější písně skupiny ABBA. Hluboký zážitek z představení je umocněn projekcí, světelnými efekty firmy Bukovinský, výpravnou scénou a velkým množstvím kostýmů.

Úterý 14.listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. James Harries (UK). Britský osobitý písničkář s hudbou melancholickou i hravou, plnou euforie vydal nový singl Lights, vydává EP a vyráží na turné.Osobitý britský písničkář James Harries se těší v České republice značné oblibě. Se svým posledním singlem Salvation se držel dva měsíce v TOP 5 na rádiových hitparádách. Album Until the Sky Bends Down si získalo skvělé ohlasy u veřejnosti i hudebních kritiků, fanoušky si však zpěvák získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „Zlatý hlas“ a světovými médii je často přirovnáván k takovým osobnostem jako Jeff Buckley, Damien Rice, Nick Drake, Neil Young nebo Van Morrison. Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby, jeho skladby se objevily v celkem 16 amerických, britských, českých, dánských a polských filmech (u nás jsou známé např. Lidice, Bobule, Feťáci z New Yorku…). Televizní diváci mohli Harriese zaregistrovat také v úspěšném krimi seriálu Modré stíny s titulní písní Blue Shadows. Pravidelně koncertuje ve Velké Británii, USA, po celé Evropě, hrál i v Číně a Vietnamu.

Středa 15. listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. "Hurá do opery" - mladí pěvci v Jablonci. Účinkují: Soňa Godarská - soprán - ukončila studium na Pražské konzervatoři v roce 2015. V současnosti spolu s koncertní činností je pravidelným hostem v opeře Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Mezi její nastudované role patří například Pamina v Mozartově Kouzelné flétně, Zuzanka ve Figarově svatbě téhož autora, Dvořákova Rusalka a řada dalších. Petra Koliášová - mezzosoprán - je absolventkou HAMU v Praze (v r. 2012). V posledních letech spolupracuje s pěvkyní Zorou Jehličkovou. Zúčastnila se řady pěveckých kurzů v ČR, Německu, Itálii a Polsku. Spolupracuje s komorními soubory a orchestry. Nastudované role. Olga v Čajkovského Eugenu Oněginovi, Varvara v Janáčkově Kátě Kabanové, Fenena ve Verdiho Nabuccovi a Cherubín v Mozartově Figarově svatbě. Daniel Klánský - basbaryton - je v současnosti posluchačem HAMU v Praze ve třídě prof. Magdaleny Hajóssyové. Na scéně ND v Praze již vystoupil v opeře V. Kašlíka Krakatit a v Rudé Marii J. Kučery. V představeních Operního studia HAMU zpíval Papagena v Mozartově Kouzelné flétně a Hraběte ve Figarově svatbě téhož autora. Má nastudovánu řadu operních rolí a poměrně bohatá je i jeho koncertní činnost. Klavírní doprovod: Augustin Kužela Průvodní slovo: PhDr. Radmila Hrdinová
V programu koncertu zazní árie z českých i světových oper (A. Dvořák, B. Smetana, G. Rossini, W. A. Mozart, G. Verdi, G.Bizet a další).

Čtvrtek 16. listopadu

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. TATABOJS: FUTURETRO 2017. První ze sedmi koncertů výjimečného turné skupiny.

Městské divadlo, Železný Brod, od 19 hodin. "ZUŠka představuje" - koncertní cyklus. Pokračujeme v cyklu „ZUŠka představuje" a srdečně zveme na koncert Českého saxofonového kvartetu. Baží Vaše uši po zvuku saxofonu? Tak to pro vás máme dávku hned čtyř najednou!

KC Střelnice, Turnov, od 19.30 hodin. Podkrkonošský symfonický orchestr – 10 of best. Podkrkonošský symfonický orchestr slaví v letošním roce 10 let svého působení. Vznikl v roce 2007 a funguje jako samostatný spolek, ve kterém hraje přes 80 hudebníků ve věku od 12 do 85 let z okruhu zhruba 100 kilometrů kolem Semil, kde sídlí. PSO navazuje názvem i myšlenkou na Podkrkonošský symfonický orchestr Zdeňka Fibicha, který působil v našem regionu v letech 1954 až 1990. K obnovení činnosti PSO došlo v roce 2007, kdy přerušil činnost Komorní symfonický orchestr Krkonošského metra vedený Karlem Jakubů.
Převážně se věnuje symfonické hudbě 19. a počátku 20. století, ale i operní a duchovní tvorbě. Jako hosty si zve významné české sólisty. Pravidelně spolupracuje s různými uměleckými subjekty z regionu, s nimiž například v roce 2016 provedl Dvořákovo „Te Deum“, které jsme premiérově slyšeli právě v Turnově. Podkrkonošský symfonický orchestr má již třetím rokem italského šéfdirigenta, kterým je Graziano Sanvito.

Pátek 17. listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. The Dead South (Kanada).The Dead South je čtyřčlenná skupina z města Regina v kanadském Saskatchewanu, která ve svých neotřelých kreacích nápaditě propojuje prvky folku, bluegrassu, country a rocku. Výsledkem je jedinečná, moderní a autentická směsice dynamické akustické hudby.

Městské divadlo Turnov, od 19.30 hodin. Wohnout unplugged. Historicky druhá unplugged sezona oblíbené české kapely. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička.

Jablonec nad Jizerou, od 19.30 hodin. Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Ve sváteční den od 19:30 se můžete těšit na hudební komedii, která Vám poradí, jak předcházet partnerským krizím. Hraje divadelní soubor TJ Sokol Bozkov.

Sobota 18. listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. The Windowers + The Paper cuts + Meow. Rockový koncert.

KC Golf, Semily, od 18 hodin. Jazz pod Kozákovem. 31. ročník festivalu představí virtuózní housle v rukou Jaroslava Svěceného po boku Komorního orchestru, který je složen z nejlepších pražských instrumentalistů a klasického jazzového uskupení Tom Vybíral trio. Dalším hvězdným hostem bude černý americký zpěvák Chuck Wansley a Csaba Csendes trio.

Malé náměstí, Železný Brod, od 17 hodin. Fantom opery. Taneční vystoupení skupiny Wild Fire Jablonec nad Nisou se uskuteční v Železném Brodě na Malém náměstí pod kostelem sv. Jakuba Většího. Kdo by neznal romantický příběh krásné zpěvačky a jejích dvou ctitelů z prostředí pařížské Velké opery? Vy se můžete těšit na taneční ohňové vystoupení na motivy tohoto nesmrtelného příběhu v podání dívek a žen u nás dobře známé taneční skupiny Wild Fire.

Pátek 17. až neděle 19. Listopadu

Zámek Sychrov. Pohádkové prohlídky - O Arvenské princezně. Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově mají již mnohaletou tradici. Tentokrát jsme pro Vás připravili pohádku O Arvenské princezně. Jestli opravdu zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být, se můžete dozvědět vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Prodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz

Pondělí 20.listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Ondřej Ruml. Čerstvý držitel ocenění Zpěvák roku v anketě Žebřík vyrazí na podzim na koncertní šňůru se svým aktuálním albem Nahubu. Jedná se o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože zpěvák si na něm veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem. "Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně." říká Ondřej, který byl za svůj poslední počin nominován na zpěváka roku v prestižní hudební anketě Ceny Anděl 2017.

Kulturní centrum 101010, Vratislavice nad Nisou, od 18 hodin. Kam až dojedeme? 238 dní s koloběžkou. Co se dá zažít S KOLOBĚŽKOU za 238 dní? …můžete se s ní plavit na lodi 4000km Amazonií, naštvat stádo býků, ztratit přilbu při útěku z Machu Picchu, naučit jezdit na koloběžce indiánské kmeny Shipibo, Bora a Camisea, dá se stihnout také vytlačit koloběžku do 4388m nad mořem, vařit magické lektvary pro rituál s ayahuascou a sklízet na něj se šamanem suroviny, u toho naštvat čtyři hlídače z miniterstva vnitra, být okraden o pár bot na policejní stanici a další 4 páry bot prošoupat při odrážení, při tom všem dokážete sníst 5kg místní sladkosti "dulce de leche" a i tak shodit ze své váhy 7kg , zvládnete také jet nejvyšší rychlostí z kopce 58km/h, sníst 80 porcí vajíčka v housce "pan con huevo" a vypít hektolitr Coca-Coly, spát na farmě vedle lam, v chlívku u krav, mezi slepicemi, na hasičských stanicích, v restauracích, v hostelech, v dílně na výměnu oleje, v lese, vedle bezdomovců v parku, na stavbě, v centru červeného kříže, na pláži, v posilovně, na louce, na poli, pod stromem, na benzínové pumpě, ve skladu odpadků, na lodi, na chodníku uprostřed města, no a nebo prostě u někoho cizího doma na gauči a také stihnete ujet denní rekord 157km (v Andách 3800mnm), 3x píchnout duši, přijít o blatníky, naučit se indiánský pozdrav: "Jakon yame!" (Dobrý večer!), zlikvidovat 3 mobily, jeden tablet, ztratit bankovní kartu, vykoupat se v Pacifiku, Karibiku a Atlantiku no a vlastně ještě přejet kontinent napříč 15 zeměmi.

Středa 22.listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Eben trio. Soubor má za sebou řadu významných soutěžních úspěchů. V létě 2013 se Eben trio zúčastnilo jako historicky první české klavírní trio prestižního festivalu Verbier Festival&Academy ve Švýcarsku. Koncertovalo ve většině států Evropy a v USA.
TEREZIE FIALOVÁ patří k nejtalentovanějším klavíristům nastupující generace. Absolvovala Konzervatoř v Brně a AMU v Praze, poté Hochschule für Music und Theater Hamburg.
ROMAN PATOČKA je rovněž výjimečnou osobností nastupující generace sólistů. Studoval na Konzervatoři a AMU v Praze, své zkušenosti prohloubil na studiích v kurzech v zahraničí. Koncertuje jako sólista, spolupracuje se špičkovými interprety.
JIŘÍ BÁRTA je jedním z nejvýraznějších violoncellistů své generace. Vyhrál řadu nejvýznamnějších mezinárodních soutěží, jeho koncertní aktivity ho zavedly z Evropy do Severní a Jižní Ameriky, Austrálie, Japonska či Koreje. Koncertuje jako sólista, spolupracuje s předními českými i zahraničními instrumentalisty a orchestry, na svém kontě má mnoho nahrávek, za něž obdržel rovněž mnoho ocenění.
PROGRAM: J. Haydn - Klavírní trio G dur XV. 25 "Gypsy", J. Brahms - Klavírní trio c moll op 1001, A. Dvořák - Klavírní trio "Dumky" op. 90.

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Velký Gatsby. Poslední představení podzimní abonentní sezóny je hra o velké lásce, a ještě větší touze… V adaptaci slavného stejnojmenného románu budete mít jedinečnou příležitost vidět na jevišti Jaromíra Noska a to jak otce, tak syna!!! Třicátá léta v Americe, jejich lesk i bída v mnohém připomínají naši současnost. Klasický příběh oživuje na jevišti Divadlo A. Dvořáka Příbram a mapuje příběh Nicka, který se vydá do New Yorku za svým snem.

Kulturní centrum 101010, Vratislavice nad Nisou, od 18.30 hodin. Sebastion - Vesmírná Tour 2017. Sebastian vyráží na novou koncertní tour, novými koncertními vychytávkami, a hlavně s osvědčenými hity z dnes už platinového alba Hvězdy. Nebude chybět autogramiáda a speciální hosty, skupina Like-it.

Čtvrtek 23. listopadu

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. LACO DECZI & CELULA NEW YORK. Jazzová legenda se opět vrací do Jablonce.

Muzeum Českého ráje, Turnov, od 17 hodin. reGnerace 3. Na počátku cyklu výstav reGenerace bylo zjištění, že v posledních desetiletích turnovské muzeum věnovalo výrazně více pozornosti mezinárodní šperkařské scéně a historickému šperku než současné autorské tvorbě zdejších zlatníků a šperkařů. Výstavou reGenerace chtějí organizátoři dluh našim domácím šperkařům alespoň částečně splatit. Výstava potrvá do 14. ledna 2018.

Městské divadlo, Turnov, od 19 hodin. Libuše Švormová. Spisovatelka Zuzana Maléřová si na Pohovku pozvala významnou divadelní a filmovou herečku Libuši Švormovou, jejíž jméno se pojí s velkou érou Městských divadel pražských a v současnosti především s prkny Divadla na Vinohradech.

Pátek 24. Listopadu

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Horkýže Slíže: 25 let. Podzimní část turné k čtvrtstoletí skupiny na scéně.

Rodinné centrum Pohoda, Semily, od 19 hodin. Adventní vyrábění. Výroba adventních věnců a dekorací. Spousta legrace při společné práci. Příspěvek na materiál 100,- Kč.

Sobota 25. listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Hradišťan a Jiří Pavlica a Smíšený pěvecký sbor Janáček. Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.
Pěvecký sbor Janáček byl založen v roce 1949, kdy se z původně mužského sboru přetransformoval ve sbor smíšený.

TJ Sokol Bzí, Železný Brod, od 10 hodin. Tradiční bzovksé vánoční trhy. Tradiční trhy spojené se zabijačkovou kuchyní se uskuteční v sokolovně v obci Bzí u Železného Brodu. Přijďte si nakoupit adventní zboží a naladit se na vánoční atmosféru.

Pro dárce krve chystají benefiční večer v sále Hotelu Praha  
Dávají ostatním zdarma to nejcennější, co mají. Svou vlastní krev. Pozvat dobrovolné dárce krve z Jablonecka na společenský večer, se stalo tradicí jako malé ocenění této velmi záslužné činnosti. Pro dárce krve je pochopitelně zvýhodněné vstupné, pro držitele zlatých křížů za 80 a více odběrů zdarma. 5. benefiční ples Českého červeného kříže Jablonec se koná v sobotu 25. listopadu v sále jabloneckého Hotelu Praha pod záštitou primátora města Petra Beitla, který je mimo jiné také dárce krve. Slovem provází vojenský kaplan Petr Šabaka. Především k tanci ale i poslechu hraje skupina Sky Way Josefa Vlka. Těšit se můžete i na program. Ples odstartuje taneční pár Ondřej Makara a Anne Jägerová ukázkou standardní tanců, v průběhu večera pobaví Ruda Hancvencl malým divadelním kusem Karmen, chybět nebude půlnoční překvapení. K plesům patří malá a velká tombola, ne jinak tomu bude i tentokrát. Přispět můžete nejen svojí účastí ale také darem na činnost ČČK v Jablonci nad Nisou.
Předprodej v Eurocentru, na e-vstupenka či v ČČK na tel. 732 542 934.

Neděle 26. listopadu

Kostel sv. Františka z Assisi, Turnov, od 15 hodin. Poslán jest od Boha anděl… Na prvním adventním koncertě – čistě instrumentálního rázu – zahrají Jindřich Macek (loutna) a Jitka Baštová (akordeon).

Rovensko pod Troskami. Rozsvěcení vánočního stromku. Další rok se pomalu chýlí ke konci a nastává předvánoční čas. Budeme rádi, když se i letos s námi zúčastníte rozsvícení vánočního stromu na rovenském náměstí, přijdete si poslechnout tradiční vánoční zpívání v sále radnice a prohlédnout si výstavu pohlednic Josefa Lady, kterou pro Vás připraví Klub filatelistů Rovensko pod Troskami. PROGRAM: Sál radnice: 15.30 – 16.00 hod. vystoupení Královéhradecké folkové skupiny "Zemědým" s lidovými písněmi 16.00 – 17.00 hod. „Vánoční zpívání “ v podání známé pražské hudební skupiny „Muzika Rebel“ od 15.00 hod. „Výstava pohlednic Josefa Lady“ připravená Klubem filatelistů Rovensko p. Tr. Vstup zdarma. Náměstí prof. Drahoňovského: od 15.00 hod prodej adventních věnečků a dárků s vánoční tématikou od 17.30 hod. - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu doprovázené tradičním vystoupením dětí z rovenské základní a mateřské školy a svátečním slovem paní farářky Hany Jaluškové a paní starostky Jiřiny Bláhové. V průběhu oslav bude možné si zakoupit adventní věnečky a dárky s vánoční tématikou, které vyrobí šikovné ruce maminek a babiček dětí. Výtěžek z tohoto prodeje bude použit pro děti. Bude podáváno i něco na zahřátí - svařené víno, grog a pro děti zdarma čaj.

Úterý 28. listopadu

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Chantel McGregor. Anglická kytaristka a zpěvačka na cestě vedoucí od blues k tvrdému až progresivnímu rocku předvede repertoár ze svého chystaného třetího alba.

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Návrat do nejlepších let divadla Semafor.

Kulturní centrum 101010, Vratislavice nad Nisou, od 19.30 hodin. Soul(ó)ženy. Jak se mladá žena vyrovnává s potřebou naplnit společenský ideál z minulého století? Za každou cenu! Říká se, že být nejlepší partnerkou znamená: být bohyní v kuchyni, dobrou matkou, nejlepší kamarádkou a v posteli děvkou.
MASO KRŮTÍ bývá označováno za dívčí punkovou divadelní formaci. Přesto, že samotné členky nevědí, co spojení těchto slov přesně znamená, nevyhýbají se mu. Poté, co v sobě objevily kolektivní zálibu v něžném punku, začaly tvrdě formovat své autorské postoje. Potřeba vyjádřit se ke generačním trendům, lásce, nenávisti a podprsenkám přetekla přes okraj čtyř sklenic plných velkých řečí a dotekla až na jeviště. A tak vznikly Soul(ó)ženy.

Pozn. 1: Nejsme lesby ani feministky.
Pozn. 2: Máme v souboru občas i dva kluky. Jeden svítí, druhý zvučí. Oba jsou hetero.
Pozn. 3: Dva ze sedmi členů souboru nejedí maso.

Středa 29. listopadu

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Čechomor Kooperativa Tour 2017. Vánoční koncert kapely, která se téměř třicet let pohybuje na výsluní tuzemské world music. České a moravské lidovky v originálních folkrockových aranžích nepřestávají chytat za srdce - autorské úpravy Karla Holase a Franty Černého zní, jako by do naší lidové tvorby patřily od nepaměti. Kapela je jako doma na nádražích i ve vyprodaných halách. Hostem koncertu bude zpěvačka Martina Pártlová.

Pátek 1. prosince

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Fešáci 2017. Countryová skupina Fešáci slaví v roce 2017 padesáté výročí od svého založení. Přivezeme také 12 umělců. To je o tři více než normálně. Jedna z nich je Hana Mladá, která byla u kapely 8 let 1984 – 1992. Zazpívá své nejlepší písně a také písně z nového alba Fešáků, které u vás pokřtíme!
Další je zpěvák skupiny Rekonvalescence Ivan Halada, který zpívá písně Jindřicha Šťáhlavského. V únoru to bude 5 let co navždy odešel do hudebního nebe a zbylo po něm spousta krásných písní (Jaro, Pojedou…). Ty všechny zazní během koncertu.
Dále jako moderátor přijede Pavel BEZI Bezouška, hlavní dramaturg Country radia. Probere celou 50. letou historii Fešáků a na plátně uvidíme i fotografie a videoklipy našich bývalých členů. Proběhne jak křest nového alba, tak křest nové autobiografické knihy o Fešácích.
Je to opravdu výjimečný koncert. Zahrajeme to nejlepší za 50 ti leté období Fešáků a přidáme pár věcí z nového alba i vánoční písně.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. METALLICA: Quebec Magnetic. Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapela na svém vrcholu… "…a na ničem jiném nezáleží" METALLICA uvolnila tento záznam výjimečně pro jediný večer na plátna stovky českých kin.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Tomáš Kočko a orchestr. Adventní turné. Kromě repertoáru z CD "Koleda" zazní průřez tím nejlepším ze všech doposud vydaných alb skupiny včetně ukázek z novinkového pohádkového alba pro děti! Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů. Dvě alba „Poplór“ (2006) a „Cestou na jih“ (2012) získala ocenění Anděl.

KC Golf, Semily, od 8.40 hodin. Hvězdička betlémská. Po úspěšné loňské návštěvě Hudebního divadla dětem M. Novozámské v KC Golf Semily se třemi hudebními pohádkami o pejskovi a kočičce, přijede toto divadlo za dětmi z mš a 1.-3.tříd zš s dalším divadelním představením. Tentokrát to bude "Hvězdička betlémská", ryze vánoční představení plné klasických vánočních koled a původních autorských vánočních písní, které jsou zakomponovány do děje příběhu o narození Ježíška a o pouti tří mudrců a pastýřů do Betléma. Ti vystupují z velké knihy - Bible a při své pouti zpívají a vyprávějí dětem tento vánoční příběh. Dětem přiblížíme i tradici obdarovávání se v tento sváteční, Štědrý den. Hudební divadlo dětem se těší na Vaši návštěvu. Přijďte s námi přivítat první advent. Divadelní představení pro školy a školky, ale i pro veřejnost!

Malé náměstí, Železný Brod. Vánoční trhy. Během celého dne si můžete nakoupit rozličné vánoční dekorace a naladit se tak na adventní čas. Kulturní program bude probíhat zhruba od 13 hodin. Podrobný program uvedeme na plakátech a v den konání akce na podiu. Do programu budou zapojeni žáci ze ZUŠ Železný Brod, SVČ Mozaika a děti z mateřských škol. Program zpěvem vánočních koled a následným rozsvícením stromu zakončí sbor Glass Gospel.(od 16.30 hodin).

Jablonec nad Jizerou, od 19 hodin. Pavel Vítek. Čeká Vánoční koncert Pavla Vítka a TOP Bandu.

Sobota 2. prosince

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Tři sestry a Alkehol. Společné turné skupin Sudová přitažlivost 2017.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Tomáš Kočko a orchestr. Adventní turné. Kromě repertoáru z CD "Koleda" zazní průřez tím nejlepším ze všech doposud vydaných alb skupiny včetně ukázek z novinkového pohádkového alba pro děti! Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů. Dvě alba „Poplór“ (2006) a „Cestou na jih“ (2012) získala ocenění Anděl.

Městské muzeum a galerie, Lomnice nad Popelkou. Betlémy 2017. Každoroční výstava betlému. Výstava potrvá do 6.1.2018.

Zámek Lomnice nad Popelkou. Mikulášské dílny. Výroba adventních dekorací, vánoční zvyky a radovánky.

Husovo náměstí, Lomnice nad popelkou. Mikulášské slavnosti. Tradiční příjezd Mikuláše do Lomnice n. Pop. spojený s adventním jarmarkem, čertovským orlojem a velkolepým ohňostrojem.

Muzeum a Podjizerská galerie, Semily, od 9 do 16 hodin. Vánoční Jarmark.

Malé náměstí, Železný Brod, od 14 hodin. Dětské mikulášské odpoledne. TJ Sokol Hrubá Horka zve všechny děti na odpoledne plné her a zábavy do sokolovny na hrubé Horce u Žel. Brodu. Pro hodné děti přijde Mikuláš s nadílkou, ty zlobí se odnese čert. Nenechte si ujít sportovní a dovednostní hry i tanec. Balíčky pro děti na mikulášskou nadílku objednávejte u paní Cincibusové (mob.: 607 803 427). Občerstvení jak pro malé, tak i pro odrostlejší, je zajištěno. Vstupné pro dospělé 30 Kč, děti zdarma.

Hrad Grabštejn, od 9 do 16 hodin. Vánoce na Grabštejně. I v rámci Roku renesanční šlechty je adventní sobota nejblíže svátku svaté Barbory tradičně vyhrazena oslavě Vánoc. Na prohlídkách s kostýmovanými průvodci si můžete připomenout vánoční zvyky a obyčeje, prohlédnout vyzdobené interiéry a načerpat adventní atmosféru. Zážitek z prohlídky pak na nádvoří umocní adventní melodie (skupina Subulcus), rozveselí vás kejkle (kejklíř Martin), vánoční pocit navodí i oživlý betlém, pobaví Komedie o hvězdě a zajisté vás ohromí dramatický příběh o renesančním majiteli hradu Jiřím Mehlovi ze Střelic (v podání skupiny historického šermu Bibus Spiritus). Vánoční atmosféru podpoří i stánky s vánoční krmí i cukrovím a také s drobnými dárečky a suvenýry. Při slavnosti se setkáte se svatou Barborou, patronkou renesanční hradní kaple, budete také moci ochutnat renesanční speciality připravené přímo na ohni!
Navíc od 10 do 15 hodin budou probíhat v místnosti v přízemí adventní dílničky, kde si můžete vyrobit např. renesanční vánoční betlém, adventní přáníčko, zimní zapichovátko, vánoční ozdobu a ozdobit jako sgrafito oblíbený domácí perníček. První prohlídka vychází v 9.20, další každých dvacet minut. Rezervace na prohlídky není zapotřebí. Součástí programu bude i odpolední provedení České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v podání Luďka Veleho a pěveckého sboru Janáček (v 15 hodin, velký sál v prvním patře východního křídla).

Neděle 3. prosince

Mírové náměstí, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Rozsvícení vánočního stromečku. Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhne jako již tradičně první adventní neděli. I letos se zpívání ujme dětský pěvecký sbor Vrabčáci. Hvězdou na jabloneckém adventním nebi pak bude David Deyl. Jako každý rok, i letos najdou děti pod stromem poštovní schránku na dopisy, kam mohou vhodit svá přání pro Ježíška.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 15 hodin. Mikuláš dětem. Písničky, hrátky, nadílka. Bez čerta. Pro děti od 2 let. Nutná rezervace na milena@klubnarampe.cz nebo předprodej. Prosíme rodiče, aby nadílku pro svá dítka přinesli dobře zabalenou a označenou jmenovkou, připsali, i jestli zlobí, jak, či za co ho pochválit. Malý sladký dárek dostanou i od nás.

Riegrovo náměstí, Semily. Rozsvícení vánočního stromu. V programu nebude chybět pohádka pro nejmenší v kině Jitřenka ve 13.30 hodin (těšit se mohou na film Paddington 2), následovat budou hned dvě filmové předpremiéry. Tou první bude v 15.30 hodin film pro děti Alenka v zemi zázraků a podvečerní předpremiéra české vánoční komedie Přání k mání začne v 18.30 hodin.
Na nejmenší čeká tvořivá dílnička a připomenutí tradičních vánočních zvyků od 14 hodin v městské knihovně. Samozřejmě i letos budou moci všechny děti prostřednictvím Vánoční pošty poslat svá přání přímo Ježíškovi a nebude chybět ani zdobení perníčků. V 16.30 hodin společně rozsvítíme stromeček v dětském oddělení městské knihovny. V programu na Riegrově náměstí vystoupí žáci základních škol v Semilech, žáci semilské ZUŠ a další. SVČDM si pro děti připravilo drobné dárečky od Ježíška. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením a teplými nápoji. Vyvrcholením programu bude v 17 hodin rozsvěcení vánočního stromu. Přijďte si spolu s námi připomenout začátek adventu!

Kostel sv. Mikuláše, Turnov, od 15 hodin. MUSICA FORTUNA. Adventní koncert pěveckého sboru.

Hrad Grabštejn, od 10 do 14 hodin. Adventní prohlídky na Grabštejně. V předvánočním čase si i letos budete moci opět prohlédnout slavnostně vyzdobené interiéry a připomenout si tradice více či méně pozapomenuté. Během adventních prohlídek zavítáte nejen do hradních interiérů vybavených mobiliářem z 16. až 20. století, ale budete moci načerpat i vánoční atmosféru v kapli svaté Barbory, skvostu renesanční architektury. Prohlídky vycházejí každou celou hodinu a trvají 50 až 60 minut, proto prosím dorazte teple oblečeni!

Sobota 2. a neděle 3. prosince

Zámek Sychrov, od 9 do 16 hodin. Adventní trhy na Sychrově. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. I o tomto víkendu je možné absolvovat prohlídku vánočně vyzdobeného zámku.