Čtvrtek 7. dubna

Jarní koncert, Jiřetín pod Bukovou - Vila Schowanek, od 18 hodin
Koncert Jabloneckého komorního orchestru a jeho sólistů.

Síla ženy - přednáška, Železný Brod - SVČ Mozaika, od 19 hodin
Síla ženy, znamená být si vědoma sama sebe. Znát své pocity, propojit se se všemi částmi svého těla a žít ve svém těle. Zakořenit se a nechat energii růst, tak abychom mohly být plně přítomny života. Budeme si povídat o tom, co je naším nejcennějším pokladem, jak ho v sobě ukrýváme, jaké vytváříme vzorce chování, abychom se na nevědomé úrovni k tomuto pokladu nedostaly. Povíme si také něco o vztahu sama k sobě, jak milovat a neztratit sama sebe. Rozpomeneme se na to, co k ženě patří a co jí je dávno známé. Průvodce: Prema Jivan.

Bábušky z Černobylu, Jablonec - Klub Na Rampě, od 17.30
Jeden svět 2016 - festival dokumentárních filmů o lidských právech
Po černobylské katastrofě se bezprostřední okolí jaderného reaktoru stalo zemí nikoho. Opuštěné ulice měst i vesnic jsou dnes zarostlé stromy, jejich korunami šumí vítr. Uprostřed této zakázané zóny přesto existuje život. V dřevěných chatrčích tu přebývají bábušky, ženy, které se po nucené evakuaci vrátily ilegálně zpět do svých domovů. Vrátily se na místo, kde se narodily a kde také chtějí zemřít. Navzdory kontaminaci zde obdělávají svá políčka, sbírají lesní plody a suší byliny na své neduhy. Se všudypřítomnou radioaktivitou si hlavu nelámou. Opustit domov by pro ně bylo horší. Jak říká jedna z nich: „Když odsud odejdu, zemřu." Host pro debatu: RNDr. Jaroslav Vávra, Ph.D., Technická univerzita v Liberci.

Cowspiracy, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20 hodin
Jeden svět 2016 - festival dokumentárních filmů o lidských právech
Mladý environmentalista Kip Andersen pátrá po možnostech, jak zastavit zkázu planety. Zjistí, že šetřit vodou ve sprše, omezit jízdu autem ani třídit odpad nebude nic platné, pokud lidstvo zůstane závislé na živočišné zemědělské výrobě. Právě ta totiž produkuje enormní množství zplodin a spotřebovává neuvěřitelný objem vody i půdy. Kupodivu tento problém bagatelizují nejen vlády, ale i významné ekologické organizace. Celá záležitost nabývá rozměrů konspirace, a režisér má dokonce strach pokračovat v natáčení. Nakonec však přece světu sdělí své odvážné poselství. Místy s humornou nadsázkou vyzývá film k radikální změně životního stylu. Host pro debatu: Tereza Vandrovcová, absolvovala obor sociologie na Filozofické fakultě UK v Praze, kde pokračuje v doktorandském studiu.

Spotlight, Jablonec - Kino Junior, 17.15
Drama podle skutečných událostí získalo Oscara za nejlepší film. Příběh týmu investigativních novinářů, kteří odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. V hlavních rolích Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber.

Eva Nová, Jablonec - Kino Junior, 20.00
Snímek vypráví příběh ženy, která bojuje o svého syna. Před lety ho opustila kvůli kariéře. A dnes je připravená udělat to, na co celá léta neměla odvahu. Eva Nová (62) kdysi patřila mezi známé herečky socialistické kinematografie. Na začátku filmu se vrací z protialkoholního léčení, kde jí lékaři vysvětlovali, že život má smysl – avšak je potřeba si ho uspořádat. Eva má sice strach, zda to zvládne, ale je odhodlána bojovat. Přichází zpět do svého malého bytu se starým plakátem na zdi, který jí připomíná časy největší slávy. Narychlo uklidí nepořádek a hned odjíždí navštívit svého syna, který žije na malém městě, kam ho ještě jako dítě odložila na výchovu ke své rodině, protože její exmanžel, filmový režisér, si ho nechtěl osvojit.

Moje tlustá řecká svatba 2, Jablonec - Kino Radnice, 17.30
Romantická komedie, v níž se po letech se opět setkáme se sympatickou dvojicí Toulou a Ianem. Tentokrát už mají dospívající dceru a řeší jak manželské, tak rodičovské problémy…

Ulice Cloverfield 10, Jablonec - Kino Radnice, 20.00
Monstra mohou mít mnoho podob…Tajuplné pokračování/nepokračování filmu Cloverfield (Monstrum). Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Jste zmatení? Výborně. Přesně toho chtěl producent J. J. Abrams ve svém thrilleru docílit…

Pátek 8. dubna

Slaměný klobouk, Josefův Důl – divadlo, od 19.30
DS Jirásek z Rokytnice nad Jizerou uvede divadelní frašku francouzského dramatika Eugene Labiche. V úpravě Miroslava Horníčka se na jevišti odehrává komický příběh bývalého záletníka Fanidárda, který je odhodlán konečně se oženit. Cestou k nevěstě jeho kůň zničí klobouk dámy, která právě podvádí svého manžela.A v tomto okamžiku začíná příběh se spoustou komických situací.

Teorie tygra, Jablonec - Kino Radnice, 20.00
Tragikomediální příběh o muži, který si v šedesáti letech vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše… V hlavní roli Jiří Bartoška, dále hrají Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Táňa Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák a další. Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí.

Dětská scéna 2016, Jablonec – Kino Junior, až do neděle
Krajská otevřená postupová přehlídka dětského divadla s postupem na Celostátní přehlídku dětského divadla Dětská scéna 2016 ve Svitavách
8.4., 16 hodin – Slavnostní zahájení, I. postupová přehlídka
9.4., 16 hodin – II. postupová přehlídka – inspirativní představení
10.4., 12 hodin – přehlídka Otevřeno 2016

X_Jazz, Železný Brod – KC Kino, od 20 hodin
Netradiční koncert na pomezí mnoha žánrů od jazzu až po dance music. Součástí programu bude i zajímavá videoprojekce včetně malého filmového předkrmu.

Cocotte Minute, Jablonec n. N. – Klub Na Rampě, od 20.00
Pražská pětice Cocotte Minute seskupená okolo nepřehlédnutelného frontmana Zellera vyrazila na druhou část turné k videoalbu Rituál, kmen a srdce a kmen! Support: kapela X-CORE a DJ Igorek.

Čavany a yunomi, Železný Brod – Městská galerie V. Rady, vernisáž v 17 hodin
Vernisáž výstavy současné české autorské dřevem pálené čajové keramiky ze sbírky Petra Holmana. Práce devíti významných současných českých tvůrců-dřevopaličů mladší a střední generace.

Výstava proslulých čajových misek Čavany a yunomi v Městské galerii V. Rady v Železném Brodě, která jek vidění do 1. května, představuje práce devíti významných současných českých tvůrců-dřevopaličů mladší a střední generace: v abecedním pořadí to jsou Jiří Duchek, Martin Hadrava, Martin Hanuš, Petr Jurníček, Jaroslav Marek, Michal Plíhal, Petr Novák, Daniel Seko a Alena Šumová. Svá dnes už mezinárodně respektovaná jména si vydobyli v době studií, rezidenčních cest, pobytů a individuálních i společných výstav u nás, v Japonsku, Číně, Koreji, na Tchaj-wanu, Novém Zélandu i v mnoha evropských zemích včetně například Maďarska, Německa, Nizozemí, Belgie, Francie nebo Velké Británie. Ve svých pracích využívají staré tradiční i moderní postupy zpracování různých typů hlíny, míchání glazur, technologie výpalu atp. atd., které kombinují s vlastním, často velmi neotřelým, experimentálním a objevným přístupem k práci. Někteří z uváděných autorů jsou činní i v jiných oborech (literatura, výtvarné umění, hudba, šperky, rozhlasové pořady aj.). Výstava bude doplněna také několika ukázkami (nejen současných) prací z Japonska, Koreje, Spojených států amerických, Bulharska, Kréty a Turecka.
Nejsem sběratel. Vystavené čajové nádobí, které si nějak získalo mou pozornost a později také srdce a už stálou náklonnost, je pravidelně používáno. Skutečně dobré čaje (příkladně šlehaná prášková matcha, čaje bílé, zelené, červené, černé, oolongy nebo pu-erhy), čaje posilující i uzdravující, přinášející energii, radost a dobrou pohodu se z takových misek pijí docela jinak…

Ulice Cloverfield 10, Jablonec - Kino Radnice, 17.30
Monstra mohou mít mnoho podob…Tajuplné pokračování/nepokračování filmu Cloverfield (Monstrum). Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Jste zmatení? Výborně. Přesně toho chtěl producent J. J. Abrams ve svém thrilleru docílit…

Naši furianti, Lažany - sál od 19 hodin
Divadelní představení v podání Divadelního souboru Sokol Přepeře.

Jirka Víšek a Karell Šírek, Turnov - Kavárna KUS na Střelnici, od 20.00
V rámci cyklu Malá (domácí) scéna se můžete těšit na společný koncert dvou legend turnovského undergroundu. Jirka Víšek a Karel Šírek jsou zakládajícími členy Nic Bandu – spíše hudebního sdružení než kapely. Jirka Víšek bude hrát na kytaru a Karel Šírek na gramofon. Vstupné dobrovolné

Hudební předjaří, Tanvald – Kino Jas, 19 hodin
V rámci Tanvaldského hudebního jara 2016 – koncert absolventů a pedagogů, komorního sboru Harmonia a tanečního oboru ZUŠ Tanvald. Na programu díla starých mistrů.

Komorní kvarteto CLASSICIS, jak již sám název napovídá, se věnuje především interpretaci barokní a klasické hudby, ale nebrání se ani modernějším stylům a jiným žánrům. Stálé obsazení kvarteta – flétna, housle, violoncello a cemballo – doplňuje příležitostně pátý hlas, a to průzračný koloraturní soprán hostující zpěvačky. V repertoáru jsou především barokní triové sonáty, které jsou obohacovány o písně a árie od renesance po klasicismus. Karolína Franclíková studuje hru na housle ve II. ročníku na Státní konzervatoři v Praze. Pavlína Chlupáčová úspěšně ukončila studium na Soukromé mezinárodní konzervatoři Praha – obor příčná flétna. Markéta Franclíková studuje hru na housle ve IV. ročníku na Státní konzervatoři v Praze. Komorní sbor HARMONIA založila Dagmar Vajdíková z děvčat, která odcházela na střední nebo vysoké školy a předtím zpívala v souboru ZUŠ. Většině z nich bylo umožněno navštěvovat lekce sólového zpěvu. Sbor je doplňován průběžně do počtu kolem 15 děvčat. Velmi často vystupuje pro oblibu písní různých žánrů. Při tvorbě CD v roce 2014 nešlo ale jen o pouhé nahrávání písniček, ale i o splynutí srdcí, nálad a pocitů při společném zpívání. Sounáležitost a láska k hudbě provází všechna vystoupení tohoto sboru.

17. ročník postupové přehlídky a festivalu ZPÍVÁME SI PRO RADOST, Turnov - galerie Muzea Českého ráje, od 18 hodin
Koncert pěveckých sborů Carmina ze ZUŠ Turnov a Mládí z Jablonce nad Jizerou. Vstupné dobrovolné.

Sobota 9. dubna

Poslední dny luxusního jarního lyžování si mohou v těchto dnech užít příznivci zimních sportů 
v Harrachově. Slunečné počasí přes den doprovází v horách nízké noční teploty a souvislá sněhová vrstva na sjezdovkách stále splňuje nároky pro lyžaře i snowboardisty.„Všichni už se těší na letní sporty, a proto je na sjezdovkách v týdnu téměř vymeteno a i o víkendech je možné zažít příjemné jarní lyžování bez front. Navíc lyžujeme už za ceny vedlejší sezóny, které jsou 
o 10 procent nižší než v sezóně a každý týden snižujeme časové jízdenky platné v jednom dni o dalších sedm procent," láká návštěvníky na poslední zimní sportování ředitel Skiareálu Jiří Krejčí. V provozu je lanová dráha Delta a lyžařský vlek Doplík, pro lyžaře je otevřena červená sjezdovka, na které leží přibližně 20 centimetrů firnového sněhu.

17. ročník postupové přehlídky a festivalu ZPÍVÁME SI PRO RADOST, Turnov - KC Střelnice, od 10.00
Přehlídka pokračuje. Představí sbory: Turnováček ze ZUŠ Turnov, Hlásky z Tanvaldu, Čekanky ze ZUŠ Semily, Vrabčata z Jablonce nad Nisou.

Vltava, Jablonec – Klub Na Rampě, 20.00
Hudební skupina Vltava letos oslaví třicet let od svého založení. Při této příležitosti podniká jarní turné s názvem „Já čekám v Čechách", na kterém představí nové album „Čaroděj" a zahraje nejžádanější hity ze svého širokého repertoáru včetně ikonických skladeb jako „Prasátko", „Bezvadnej chlap" nebo „Marx Engels Beatles"!

Fridrich Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, Desná - KD SKlář, od 19 hodin
IV. představení Desenského divadelního předjaří, hraje DS J. K. Tyl Josefův Důl. 

Posezení při dechovce, Daliměřice - hasičárna, od 16.00 hodin
Vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.

Ulice Cloverfield 10, Jablonec - Kino Radnice, 20.00
Monstra mohou mít mnoho podob…Tajuplné pokračování/nepokračování filmu Cloverfield (Monstrum). Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Jste zmatení? Výborně. Přesně toho chtěl producent J. J. Abrams ve svém thrilleru docílit…

1. maškarní bál!, Huť – Sklářský dvůr, od 18 hodin
K tanci i poslechu hraje kapela Donaha, můžeme tančit, zpívat nebo se jen dobře bavit, vždyť budeme mezi svými!
A protože máme mezi sebou šikovné spoluobčany, těšme se na bohatý program: v 19 hodin a ve 20 hodin – vystoupení náhodné skupiny Labau;
ve 21 hodin – tanec Letkis s překvapením; ve 21.30 – vyhodnocení nejlepších masek;
ve 22.00 – vylosování 3 vstupenek o ceny.

V sobotu 9. dubna, se sejdou další příznivci řeky Jizery a to na základně Půjčovny lodí a koloběžek Klokočí. Vodáci tu Jizeru odemknou ve 14 hodin a poté se vydají na úklid. „Břehy řeky v úseku Malá Skála Dolánky na kánoích a raftech uklidíme při každoročním jarním úklidu. Vodácké vybavení na čištění Jizery poskytneme dobrovolníkům zdarma, jen je třeba si loď zarezervovat. Sebou si přineste pracovní rukavice a dobrou náladu," přiblížil za organizátory Tomáš Hudský. Každý rok se podaří z okolí řeky odvézt přes tunu odpadu. „Děkujeme starostovi Malé Skály Michalovi Rezlerovi za zajištění skládkovného pro nasbíraný odpad," doplnil za organizátory Tomáš Hudský. Pro rezervaci kánoe nebo raftu na Otevírání Jizery pošlete mail: lode@klokoci.cz nebo telefonujte: 601 540 540.

Zootropolis:  Město zvířat, Jablonec - Kino Radnice, 15.00
Dobrodružná animovaná komedie. Zootropolis je velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Na pořádek tu touží dohlížet i optimistická králičí strážnice Judy Hopkavá. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka, Nicka Wilda…

Pat a Mat ve filmu, Tanvald – Kino Jas, 17.00
Dvojice „šikulů" Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu! Zbrusu nová dobrodružství dvou kutilů. 40 let nejlepší přátelé!

Teorie tygra, Tanvald – Kino Jas, 19.00
Nová česká komedie. Příběh muže, který si v šedesáti vzpomene, že míval své vlastní sny. I ochočení muži mohou zdivočet. V hlavních rolích Jiří Bartoška a Eliška Balzerová.

Slavnosti svatého Patrika, Jablonec – Eurocentrum, od 20.00
Taneční zábava v irském stylu. Nejnovější choreografie tanečních skupin Irské sestry, Keltský tygr a Divokej Ir. Host: Vlado Kulíšek (SK) – pantomima. Hraje Rookery.

Lomnice nad Popelkou – Tylovo divadlo, od 15 hodin
Krkonošské pohádky pro malé i velké aneb Mami, tati, pojďte se mnou do divadla…V podání souboru Vichr z hor Mříčná se můžete těšit na 4 kratší pohádky: Jak chtěl Trautenberk sojčí peříčko, Jak Trautenberk uspořádal hostinu pro Štěpanického barona, Vepřové hody a Krakonošova fajfka.

Kung Fu Panda 3,  Železný Brod - KC Kino, od 15 hodin
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a s ní i slavný kung-fu bojovník, tak trochu do šířky urostlý panda Po. Zdálo by se, že ve dvou předchozích dílech Po dosáhl nejvyššího možného stupně tím, že se stal Dračím bojovníkem. Ale to je velký omyl. Jeho milovaný učitel Sifu jej totiž seznámí s dalším úkolem: Po se musí stát učitelem.

Teorie tygra, Železný Brod - KC Kino, od 19.30 hodin
Veterinář Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě, nicméně takto dál nemůže a nechce. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční.

Princezniny hádanky, Sychrov – Zámek, také v neděli
Pohádkový příběh se odehraje v zámeckých komnatách a děti budou do poslední chvíle napnuté, zda opravdu všechno dobře dopadne tak, jak to má v pohádkách být. Víte, že pohádka může být i interaktivní zábavou? Při sledování televize to asi nejde, v kině také ne, v divadle snad, ale na zámku rozhodně! Pokud vás zajímá, jaké hádanky si princezna připraví a komu je uloží, přijeďte se podívat. Prohlídky po oba dva dny v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Prodej vstupenek pouze na portále www.evstupenka.cz.

Neděle 10. dubna

Collegium musicum Český ráj – velikonoční koncert, Lomnice n. Pop. – zámek – velký sál, 18.00
Zazní skladby s velikonoční tématikou autorů F. Doubravského, J. J. Ryby, J. Haydna‚ a Z. Zahradníka. Sólisté: Zita Rádlová – soprán; Šárka Trejbalová – alt; Lubomír Moravec – tenor; Kamil Brož – bas. Smíšený sbor a komorní orchestr řídí: Klára Ptáčková Kubátová.

Tradiční auto - moto burza, Držkov - za sokolovnou, od 7 hodin

Kung fu Panda 3, Jablonec - Kino Radnice, 15.00
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu do šířky urostlý panda Po. Před Poem stojí nová velká výzva: musí se stát učitelem a vyškolit v umění kung-fu celou partu těžkopádných pandích příbuzných…

Teorie tygra, Jablonec - Kino Radnice, 17.30
Tragikomediální příběh o muži, který si v šedesáti letech vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše… V hlavní roli Jiří Bartoška, dále hrají Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Táňa Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák a další. Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí.

Závody kočárků a Přespolní běh, Železný Brod – Malé náměstí, Železný Brod
Letos se do 5. ročníku celostátní akce „Závody kočárků" poprvé zapojí i Železný Brod, a nejen to v rámci akce se skuteční i přespolní běh…
Závody kočárků připravuje rodinné centrum Andílek. Cílem závodu není vyhrát, ale užít si příjemné odpoledne se svými dětmi. Přihlášky a informace na www.zavodykocarku.cz. Je velice důležité přihlášku vyplnit, pokud se chcete akce účastnit. Současně s touto akcí bude probíhat i přespolní běh, který pořádá spolek Trávnice. Doprovodný program, skákací hrad…

Generace Gospel Choir, Jablonec - Kostel Povýšení sv. Kříže, 17 hodin
Koncert - www.starokatolici-jablonec.cz

Revenant: Zmrtvýchvstání, Jablonec - Kino Radnice, 20.00
Hluboko v americké divočině zůstává lovec Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) sám, těžce zraněn a opuštěn mužem z jeho vlastní skupiny, proradným Johnem Fitzgeraldem (Tom Hardy). Jedinou zbraní mu je vlastní vůle. Díky ní překoná nepřátelskou krajinu, brutální zimu a bojovné kmeny, to vše v neúnavné snaze přežít a pomstít se. Film v režii držitele Oscara Alejandra G. Iñárritua (Birdman, Babel), je inspirován skutečným příběhem.

Závody kočárků, Jablonec – Přehrada U Prutu, od 15.00

Startovné 90 korun použijí na dobročinné účely. Uvidíte i tanec maminek s kočárky.

Giselle, Jablonec – Kino Junior, od 17 hodin
Záznam přenosu z Královského londýnského baletu. Peter Wright slavil s tímto romantickým klenotem úspěch v průběhu 20. století nejen v Londýně, ale i všude po světě. Pro různé soubory a společnosti ho totiž nastudoval celkem již patnáctkrát.

Spotlight, Jablonec - Kino Junior, 20.00
Drama podle skutečných událostí získalo Oscara za nejlepší film. Příběh týmu investigativních novinářů, kteří odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. V hlavních rolích Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber.

Cirkus Carini, Jablonec - u městské sportovní haly, od 14 hodin
Stan je vyhřívaný - www.carini.cz

Pondělí 11. dubna

Koncert orchestrů, Turnov - Městské divadlo, od 18 hodin
Představí se orchestry: Velký dechový orchestr ZUŠ Turnov, Komorní smyčcové orchestry ZUŠ Turnov a orchestr ZUŠ z Jablonce nad Nisou.Vstupné dobrovolné.

Jakub Smolík, Turnov - KC Střelnice, od 19 hodin
Romantik s kytarou a srdcem na pravém místě. Koncert známého zpěváka.

Úterý 12. dubna

Femundlopet 2016, Vratislavice – KC 101010, od 18 hodin
Přednáška musherky Jany Henychové o extrémním závodě psích spřežení ve Finsku, který letos úspěšně absolvovala.

Zkáza krásou, Železný Brod - KC Kino, od 10.30 hodin
Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Na sklonku hereččina života natočila otevřenou zpověď kdysi milované a následně zatracované hvězdy Helena Třeštíková. Příběh sebedestruktivní lovestory s proporcemi antické tragédie je fatálně spjat s evropskými dějinami a ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jíž na vrcholu kariéry ležel svět u nohou. O to monumentálnější byl pak její pád do zapomnění a samoty.

Rockování Jiřího Černého, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20.00
Renomovaný hudební publicista nás opět provede hudebními nejen novinkami.

Princezna Turandot, Jablonec - Městské divadlo, od 9 hodin
Příběh kruté a pyšné princezny Turandot, dcery čínského císaře, se prostřednictvím sbírky pohádek Tisíce a jedné noci dostal z Persie i do Evropy. Kdo chce princezninu ruku, ten musí uhodnout tři její hádanky, jinak bude o hlavu kratší. A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá. Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt?

Divočiny s grafikou, Turnov - Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin
Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet kouzlo grafických barev. Budeme experimentovat s netradičními grafickými technikami, jako malba nejrůznějšími nástroji, vytírání přes šablonu a další. Vstupné děti 30 Kč, dospělí 60 Kč.

Patagonie, Turnov - Kino Sféra, od 18 hodin
Cestovatelský klub - přednáška geografa a fotografa Pavla Svobody o sedmiměsíční cestě napříč Jižní Amerikou.

Ženy za pultem, Turnov - Městské divadlo, od 19 hodin
Travesti show. Vstupné v předprodeji 270 Kč, na místě 290 Kč.

KAM ZA SPORTEM

Baseball:
I.liga: neděle 10.4. ve 13 a 16 hodin: dvojutkání BC Blesk Jablonec – Patriots Liberec – Ash Field ( u ZŠ Mozartova)
Fotbal:
Liga dorostu U 19: sobota 9.4. v 11 hodin: FK Jablonec – Mladá Boleslav – UMT Mozartova
Liga U 17, U 16: neděle 10.4. v 10 a 12.15 hodin: FK Jablonec – FC Příbram – UMT Mozartova
I.B třída – Východ: sobota 9.4. v 16.30 hodin: Harrachov – Roztoky, Lučany – Horní Branná, Vel. Hamry B – Jilemnice, neděle 10.4. v 15.30 hodin: Albrechtice – Pěnčín, v 16 hodin: Žel. Brod B – Držkov, 16.30 hodin: Smržovka – Plavy
I. B třída – Západ: sobota 9.4. v 16.30 hodin: Jenišovice – Hrádek nad Nisou B
Turnaj U 8: sobota 9.4. v 9 hodin: turnaj OFS – hřiště Velké Hamry.Turnaj U 6: sobota 9.4. v 9 hod. turnaj OFS – hřiště Desná
Házená:
II.liga mužů: neděle 10.4. v 17 hodin: ELP Jablonec – HC Pardubice – MSH
II.liga starších dorostenců: neděle 10.4. v 15 hodin: ELP Jablonec – HC Pardubice – MSH Hasičský sport:
Požární sport:
Halové závody: sobota 9.4. a neděle 10.4. v 9 hodin: 30. Ročník Jablonecké haly v požárním sportu – atletická hala Střelnice
Kulečník:
Mistrovství ČR: pátek 8.4. – neděle 10.4. v 10 hodin: mistrovství České republiky v trojbandu na velkém stole – herna TJ Bižuterie, Pražská 20, vstup zdarma, přenos z MČR také na http://postak.broum.net/jablonec2016/
Volejbal:
KP žen: sobota 9.4. v 10 a 13 hodin: Bižuterie Jablonec – Jablonex Jablonec – MSH, kurt č.4
Veřejné bruslení:
Naposledy a pro všechny zdarma ! Přijďte se rozloučit s touto sezonou na Městský zimní stadion, v neděli 10. dubna pro vás organizátoři připravili jako poděkování za úspěšnou bruslařskou sezonu a poslední veřejné bruslení, a to od 12 do 16 hodin.
Badminton a speedminton:
Městská sportovní hala u přehrady nabízí badminton v těchto dnech a hodinách pro veřejnost: pondělí 17,30-19,00, středa 20,30-22,00, 21,00-22,00, čtvrtek 18,30-22,00, pátek 21,00-22,00, o víkendu lze hrát kdykoli po dohodě. Volejte na 773 336 774, pište na hala.recepce@sportjablonec.cz nebo se domluvte ústně na recepci. Badminton si lze zahrát též v atletické aréně Střelnice na třech kurtech a nově otevřen kurt na speedminton.