Jde o jednu z nejslavnějších legend o lásce na život a na smrt z okruhu artušovských příběhů. Představení nastudovala Městská divadla pražská v režii vynikajícího slovenského režiséra Ondreje Spišáka. V hlavních rolích září Jakub Prachař a Zuzana Kajnarová.

Jedná se o prastarou, původem skotskou pověst, existující v mnoha variantách a zpracováních. Inscenace tak nabízí jen jednu z možných verzí, jeden z náhledů na legendu. Základní příběh vypráví o králi Markovi, který vyslal svého nevlastního syna Tristana do daleké země, aby mu přivezl nevěstu, princeznu Isoldu. Na zpáteční cestě oba mladí omylem vypijí nápoj lásky, určený pro Isoldu a krále, a zamilují se do sebe. A přestože se Isolda posléze skutečně vdá za krále Marka, sílu vše stravující lásky nelze uhasit. Milenci se nejdříve pokoušejí spolu utéct, poté odchází Tristan za moře, kde se marně snaží zapomenout v manželství s jinou ženou. Z lásky je může vysvobodit jen smrt - a to smrt společná…

„Láska až za hrob v podání mladých herců Jakuba Prachaře a Zuzky Kajnarové jistě zaujme hlavně mladé diváky, proto jsme inscenaci zařadili do předplatitelské skupiny DS,“ doplňuje ředitel divadla Mgr. Pavel Žur.

Vstupenky v ceně od 190 Kč jsou k dispozici v předprodeji nebo hodinu před představením v pokladně divadla. Ve foyer divadla je instalována výstava Václava Novotného „Sever Čech ve fotografiích“.