Správa zámku po dvou letech příprav zpřístupnila novou prohlídkovou trasu, která přibližuje životní standard hraběcí rodiny v období mezi světovými válkami ve 20. století.

„Vedle parádních pokojů například knihovny, kde se nachází přes deset tisíc svazků knih, nebo jídelny v podobě rytířského sálu, kde je k vidění autentický porcelán s rodovým znakem šlechtického rodu Desfours Walderode, se příchozí mohou těšit především na prostory ryze soukromé,“ popsala dojem z návštěvy nově zpřístupněných prostor Lidie Vajnerová, náměstkyně hejtmana pro kulturní záležitosti.

Trasa návštěvníky provede víc než dvaceti místnostmi a skládá se ze dvou samostatných okruhů ve dvou patrech zámku, která byla rozdělena na mužskou a ženskou obytnou část. V prvním patře návštěvníci uvidí hraběcí pracovnu v bývalé věži s dobovým trezorem na účty, lovecký pokoj a chodbu s originálními loveckými terči. Zvlášť se nechází dámský pokoj a splachovací toaleta.

Ve druhém patře hosté navštíví odlehlé studijní pokoje hraběcích synů a hostinské pokoje. Většina předmětů, rodinných portrétů či fotografií se díky dochovanému souboru dobových dokumentů nachází na přesně stejném místě, kde bývaly za časů původních majitelů zámku.