Roztančit se na místech, kde běžně vystupují herci, muzikanti a další umělci mohou v pátek návštěvníci Městského divadla v Jablonci nad Nisou.

Úderem osmé hodiny večerní tu odstartuje pátý ročník reprezentačního divadelního plesu.

Tentokrát se taneční zábava ponese v italském stylu. „Už samotný příchod návštěvníky navnadí. Interiér divadla bude vyzdobený obrázky a dekoracemi z italských památek a tamní přírody,“ prozradil ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur.

Nebude chybět ani stylová italská muzika. „Hru na kytaru obstará učitel místní Základní umělecké školy a člen skupiny Mandragora Jan Krajník,“ dodal ředitel. Každá návštěvnice dostane při příchodu orchidej, muži pak obdrží mačkačky s italským motivem od firmy Detoa Albrechtice.

Večerem bude, už potřetí, provázet moderátorka České televize Marcela Augustová. „Předtančení se zhostí taneční škola Jägerových. Představí se mistři republiky ve standardních a společenských tancích. K tanci a poslechu zahraje Big Band Přemysla Vlasty z Mladé Boleslavi,“ uvedl Pavel Žur.

Nebude chybět ani módní přehlídka po názvem Jablonec 2010 od místní firmy JBX Promotion. Hosty večera budou zpěvačka Petra Janů a Oldřich Kříž. „Část výtěžku z plesu poputuje na některé z dětských představení, která Městské divadlo uspořádá v průběhu roku. Díky příspěvku třeba zaplatí návštěvníci nižší vstupné než jaké by uhradili za normálních okolností,“ zmínil Žur.

Na správném plese musí být tombola; ten jablonecký reprezentační není výjimkou. „Hlavní cena je opět v italském stylu – bude to skútr. Výherce může přímo z plesu rovnou odjet,“ usmívá se Žur.

Divadlo se při přípravě plesu částečně inspirovalo velkolepým a vyhlášeným plesem ve vídeňské opeře. „Kromě toho si myslím, že v Jablonci na rozdíl od Liberce dostatečně vhodné a reprezentativní prostory pro takovouto událost chybějí. Eurocentrum není špatné, ale nemá tu atmosféru,“ míní Žur.

Kapacitu bálu omezili pořadatelé na nanejvýš dvě stě lidí. „Při větším množství už by to nemuselo být bezpečné, třeba kdyby vypukl požár,“ říká ředitel divadla.

Vstupenka na bál stojí tisíc korun. „Není to nejnižší cena, ale je v ní započtená konzumace potravin. Servírovat se budou italské speciality, například pizza,“ láká Žur.