Ve středu 11. listopadu od 18.30 hodin vystoupí Farna v liberecké Tipsport Aréně. Do Liberce se tak vrátí po odmlce delší než jeden rok. Naposledy zde byla vloni v květnu. To však zpívala pod širou oblohou.

Diváky opět čeká výpravná show

„Původně se měl koncert konat už ve čtvrtek 5. listopadu. V ten samý den však probíhalo předávání cen MTV, na které byla Ewa Farna nominována. Proto proběhla změna termínu,“ vysvětlila Lucie Směšná z pořádající agentury Part agency. „Očekáváme, že se koncertu zúčastní kolem 1500 fanoušků,“ doplnila.

Pořadatelé slibují, že půjde o výpravnou rockovou show, plnou převleků a pyrotechnických efektů. Pohyblivá scéna s velkou obrazovkou uprostřed nabídne návštěvníkům koncertu řadu překvapení. Od padající podlahy, zabudované šachty, ze které fouká vítr, až po speciální kostýmy pro hudebníky, k nimž patří i masky – to vše zažijí fanoušci během koncertu.

Píseň zazpívá pro Michaela Jacksona

Sama Ewa Farna vystřídá při koncertě sedm kostýmů. Jeden z nich byl ušit přímo pro píseň, kterou zpěvačka věnuje Michaelu Jacksonovi. „Převlékat se budu často, je to náročné, ale stíhám to. Vše je vymyšleno tak, aby to zapadalo,“ řekla zpěvačka.

Turné je neobvyklé tím, že Farna vyráží bez předkapely. Zazpívá jak písně z nového alba Virtuální, na kterém se poprvé autorsky podílela, tak i známé hity, jako například Měls mě vůbec rád, Boží mlejny či Ticho. Nebude chybět ani aktuální singl Toužím, který se drží na čele hitparád, ani píseň Déšť, ke které složila kromě textu nezvykle i hudbu.

Z Liberce pojede dál do Zlína a Opavy

Ewa Farna se po loňské hře na bicí letos sama ve dvou písních doprovodí na klavír a na kytaru. Liberecký koncert budou následovat vystoupení ve Zlíně, Opavě a v Praze. Po podzimní části bude začátkem příštího roku turné pokračovat v Polsku a na Slovensku.

Ewa Farna je jednou z nejmladších současných českých zpěvaček. Přesto její kariéra stoupá hvězdně vzhůru. Od doby, co ji objevil producent Lešek Wronka, vydala alba Měls mě vůbec rád (2006), Ticho (2007) a Sam na sam (2007) - polská verze jejího debutu.

Ewa jako historicky nejmladší zpěvačka vyrazila se svojí kapelou De Rocx na samostatné koncertní turné po České republice a zastavila se v 18 městech. Z turné bylo vydáno živé DVD a CD Blíž ke hvězdám, které bylo oceněno Deskou roku 2008 za nejprodávanější DVD u nás. Na jaře 2009 Ewě vyšlo polské album Cicho.