Unikátní ozubnicová lokomotiva T426.003 a historické motorové vozy M240.0 zájemce odvezou do Kořenova, kde se uskuteční první ročník borůvkových hodů. Odjezd z Tanvaldu: 10.30 a 13.41, odjezd z Harrachova: 12.20 a 16.20.

Dva páry zláštních vlaků po jediné ozubnicové trati v České republice pojedou z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova. Trať Tanvald - Kořenov je nejstrmější tratí v České republice, stoupání dosahuje až 58 promile. Zvláštní vlak bude tvořen historickými motorovými vozy M240.0 „Singrovka“ a vozy Balm, mezi Tanvaldem a Kořenovem vypomůže unikátní ozubnicová lokomotiva T426.003 „Rakušanka“. Tato vozidla jezdila na této trati od začátku šedesátých let do začátku devadesátých let minulého století.

V Kořenově budou připravené první borůvkové hody, které nejen pro cestující zvláštního vlaku připraví hotel Márt. K dispozici budou borůvkové knedlíky, borůvkové koláče a pro dospělé i borůvkové pivo Modrá luna z pivovaru Černá Hora. Uskuteční se zde také soutěž v pojídání borůvkových knedlíků.

V železniční stanici Kořenov pro vás Železniční společnost Tanvald připravuje výstavu fotografií z nostalgických jízd konaných na zubačce v roce 2010. Bude zde pokřtěna brožura o zprovoznění trati Harrachov - Szklarska Poręba. Po kořenovském nádraží se budete moci svézt na ruční drezíně.