Za normálních okolností by byla naháněná zatoulaná ovce v centru Jablonce pro strážníky kuriozita, ale podruhé během jednoho týdne už to byla možná i kuriózní otrava. Chytit vystresované zvíře totiž není žádný med, zvlášť když si pobíhá na silnici mezi auty. Sobotní výlet malé ovce, která utekla majiteli z Pražské ulice, naštěstí pro zvíře skončil dobře, ale strážníci se kvůli tomu pěkně zapotili.„Hlášení o ovci, která se pohybovala v ulici Sadová u Tyršových sadů, jsme přijali pár minut po čtrnácté hodině. Strážníci hned vyjeli na místo, ale vystrašená ovce před nimi utíkala a v tu chvíli nebyla šance ji chytit," líčí ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner.

Vystresovaná ovce si to auta neauta namířila po silnici směrem k přehradě, přičemž ji strážníci pro její bezpečí doprovázeli vozem se zapnutým majákem. V mezihře se zatím na městskou policii obrátil sám majitel, který se dotazoval, jestli strážníci nemají o zatoulané ovci nějaké zprávy.

„U garáží v ulici U Rybníka u přehrady se nakonec zvíře podařilo dostat do slepé uličky a odchytit," uzavřel Luboš Raisner s tím, že městská policie pak případ předala jabloneckému magistrátu.

Obdobný odchyt strážníci zažili minulé úterý v Kokoníně, kde se zatoulal malý beránek, který utekl majiteli bydlícímu mezi Horním Maxovem a Josefovým Dolem. Tomu s beránkem uteklo ještě odrostlé jehně, které se ale zatím nenašlo. Hledané jehně je bílé s černou hlavou, označené známkami a pohybovat se může prakticky kdekoliv. Kdybyste ho viděli, kontaktujte libereckou Archu na čísle 728 040 610 nebo útulek Dášenka na 606 472 619.

Podle majitelky lučanského útulku Dášenka Dagmar Kubištové, která v sobotu přijela na místo odchytu, když už služeb útulku nebylo třeba, se zatoulané ovce promenádovaly Jabloncem i v minulosti. Jedna navíc na cestě od svého majitele ušla skoro čtyřicet kilometrů.

„V centru města jsme před časem odchytávali i kozu a pak také jednoho kozla, který byl navíc dost agresivní. Zajímavostí je, že o kozla se pak nikdo nepřihlásil a muselo se mu najít místo ve stájích u koní," poznamenala majitelka útulku Dášenka.

Vzpomíná si také na tři prasata, která před časem na procházce Jabloncem dokonce zablokovala jednu z křižovatek. „Byla to prasnice se dvěma selaty. Do Jablonce tehdy přišli ze sousedních Lučan," říká Dagmar Kubištová.