Vzpomenou historie c. a k.

Desná – V sobotu 15. září po obědě, přesně v jednu hodinu, vyjde z parku v centru města průvod vojáků v uniformách Rakouska-Uherska. U Riedlovy kaple pak začnou Historické slavnosti. Na místě je kromě občerstvení připravena pohádka pro nejmenší, ostrostřelecká soutěž Antona Špelce pro všechny věkové kategorie. Na místo dorazí i vyslanec císaře pána, který pozdraví přítomné a dekoruje vítěze ostrostřelby. O zábavu se dále postará C a K Polní kabaret, flašinetář. Uvnitř kaple historická výstava.

Poběží proti rakovině

Jiřetín p. B. – Druhý ročník  Běhu naděje (pokračování tradice Běhu Terryho Foxe) se uskuteční v Jiřetíně v sobotu 15. září. Prezentace účastníků bude od 9 hodin před místním Obecním úřadem. Start provede starosta obce Josef Kucin v 10 hodin, prezentace začíná o hodinu dříve. Délka tratě je 3,5 kilometru. Běh naděje je dobrovolná akce spojená s veřejnou sbírkou. Účelem je absolvovat předepsanou trať, získat z příspěvků účastníků finanční prostředky na výzkum rakoviny a vyjádřit solidaritu s nemocnými.

Stop den zažijí v Zásadě

Zásada – V sobotu 15. září proběhne na fotbalovém hřišti v Zásadě Stop den. Představí se tu složky integrovaného záchranného systému. Akce proběhne od 14 do 18 hodin. Na místo přiletí i vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka předvede i slaňování. Mimo jiné se předvede i psovod, divákům se představí i vznášedlo, na programu je i vyprošťování osob.

Historic Jizera již o víkendu

Železný Brod – Návštěvníci festivalu skla Skleněné městečko mohou ve městě a okolí narazit i na autoveterány. Třetí ročník jízdy pravidelnosti Historic Jizera 2011 se bude konat opět v Železném Brodě  ve dnech 15. a 16. září, tedy ve stejném termínu jako zmíněný festival. Dosud se na Historic Jizera přihlásilo třicet posádek. Na trati závodu lze spatřit povětšinou Škody MB, chybět by ale nemělo třeba ani  Porche, Audi, Triumph Spitfare či Trabant. Jízda je zařazena do seriálu Speedway Historic 2012.

Ve Bzí čeká extrém

Bzí u Železného Brodu – Letošní ročník závodu horských kol Bzovská rokle se koná v neděli 16. září. Závodí se ve všech možných kategoriích, když ti nejmenší mají trať vedenou jen po rovince na zdejším lesním hřišti. Naopak kategorii Elite čeká drsná trať. Tato jediná kategorie je omezena počtem startujících. Na webových stránkách závodu  www.obecbzi.cz/bzovskarokle jsou k shlédnutí  mapy i grafy s převýšením a délkami tratí. Organizátoři mají nachystáno odměn za padesát tisíc korun.

Obnovili běh Přes desenské kopce

Desná - V neděli od 10 hodin v městském sportovním areálu v Desné odstartuje nultý ročník obnoveného tradičního běhu Přes desenské kopce. Akce se koná při příležitosti 96. výročí protržení přehrady na Bílé Desné. V 6 kategoriích poběží mladé naděje, připraven je i dvanácti set metrový nesoutěžní veřejný běh pro zdraví. Vrcholem bude hlavní závod na 12 kilometrů, první tři závodníci obdrží finanční odměnu. Přihlášky starších žáků a na hlavní závod zasílejte do 12. září na desenskekopce@seznam.cz. Zde získají zájemci i bližší informace k závodu.

Ve Velkých Hamrech slaví pouť

Velké Hamry - Na náměstí ve Velkých Hamrech a přilehlém okolí se koná tuto sobotu a neděli Hamrovská pouť. Akce nabízí pestrý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Samozřejmostí je stánkový prodej, pouťové atrakce, soutěže pro malé i velké či venkovní hudební produkce. Po oba dny je otevřena i věž kostela sv. Václava, TJ Sokol pořádá soutěž o Nejlepší pouťový koláč, uvítají vás i v muzeu obnovitelných zdrojů energie ve vodní elektrárně Mezivodí.