Letní aktivní dny se již staly koloritem velkých letních prázdnin v Železném Brodě. Ani letos tomu nebude jinak, přibylo však dost novinek.

„Od pondělí do pátku mohou návštěvníci města vyrazit za dobrodružstvím a poznávat Železný Brod z různých úhlů pohledu. Program se cyklicky opakuje po celé léto týden po týdnu, přesněji v termínu od 1. července do 29. srpna," přiblížila Iva Chaloupková, vedoucí pořádajícího Informačního a kulturního centra Železný Brod.

Každý den v týdnu je tematicky zaměřen, a tak tu máme Industriální pondělí, Sportovní úterý, Skleněnou středu, Trávníkový čtvrtek nebo Vyhlídkový pátek.

„Z novinek upozorňujeme na možnost zapůjčení koloběžky v Turistickém informačním centru. Nabízí se výletování na Podspálov k soutoku Jizery a Kamenice," sdělila Chaloupková.

Atraktivní téma je samozřejmě železnobrodské sklářství. Do Skleněné středy se zapojily letos nové sklářské firmy. Každý návštěvník si tak může vyzkoušet práci skláře a poznat zblízka, o čem je sklářské řemeslo a umění.

Trávníkový čtvrtek nabízí procházku po staré části města, památkové rezervaci Trávníky, rozšířenou o možnost prohlídky interiéru kostela svatého Jakuba Většího. Prohlídka s průvodcem končí na Bělišti, kde je kromě volného vstupu pro děti připravena čtená nebo hraná pohádka.

Vyhlídkový pátek nabízí výšlapy s vyprávěním o historii jednotlivých míst (Liebiegova vyhlídka, vrch Šibeňák, kaple sv. Jana Nepomuckého Na Poušti. „Dokonce si můžete rezervovat vyhlídkový let nad Železným Brodem, abyste věděli, kdeže jste se to toulali," doplnila Iva Chaloupková.

Bližší informace k aktivitám poskytnou pracovnice Turistického informačního centra Železný Brod (tel.: 484 353 333, info@zelbrod.cz). Pomohou i sestavit turistický program dle představ.

Více nazeleznybrod.cz.