„Dneska jsme vařili anglickou kuchyni. Na programu byla jídla zajímavých názvů a chutí, například masový koláč s cibulí neboli meat pie, hovězí wellington s restovanými fazolkami se slaninou a rokforovou omáčkou  nebo na závěr sladký, karamelovobanánový dort  banoffe pie." Skupina účastníků kurzu vaření, který se v sobotních třiceti stupních tepla konal v jabloneckém Studiu fit, přinesl ale všem  vytoužené ovoce. Nejen, že si na svých pokrmech pochutnali, ale hlavně se naučili něco nového, zajímavého a bezpochyby i zdravého.

„Za čtyři dopolední hodiny si účastníci kurzu mají hlavně užít pohodu  a pochutnat si na dobrém jídle, které sami připraví," uvedl kuchař Miroslav Blahna, který kurz vedl. Sám už vaří osmnáct let. Má svoji restauraci v Harrachově, která se může pochlubit výbornou italskou kuchyní. 

V Itálii byl a ještě se do ní často vrací na odborné stáže.  A nejen tam. Nechce, jak říká, ve svém oboru stagnovat. I když anglická kuchyně nepatří k vyhledávaným, určitě se  všichni  utvrdili v tom, že je chutná, ale hutná a sytá, jak také potvrdil Miroslav Blahna. Jemu samotnému je nejbližší italská kuchyně. O té říká, že má 
tisíce zeleninových kombinací, doporučuje ale opatrně s kořením a hlavně použít kvalitní oleje a suroviny.