V sobotu se pod rozhlednou konal benefiční koncert, jež zdejší radnice uspořádala proto, aby sehnala další část prostředků na zaplacení rozhledny, již letos získala v aukci za více než dva a půl milionu korun.

Na rozhlednu jezdil výletní vláček z Horního Maxova. Návštěvníci si na Bramberku mohli koupit lidové obrázky, ručně vyrobenou keramiku, bižuterii nebo knihu o Lučanech. Pro děti byly připravené výtvarné ateliéry či jízdy na koních. V rámci kulturního programu přizval moderátor na pódium jabloneckého rodáka Ondru Rumla, herce Jiřího Krytináře, režiséra Tomáše Magnuska a mnohé další. Primátor Jablonce Petr Beitl svými slovy potěšil všechny přítomné: „Já za město Jablonec nad Nisou mohu přislíbit finanční podporu, jejíž výši ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo".

Třikrát tolik

Nikdo nepředpokládal, že cena za Bramberk v dražbě z vyvolávací ceny 800 tisíc korun naroste více než trojnásobně. Protože je ale pro město důležitá, koupili ji, i když je tato částka nad možnosti Lučan. „Náš roční rozpočet je 21 milionů korun," poznamenal starosta.

Těší ho proto, že se již objevili sponzoři, kteří městu pomáhají. Půl milionu korun městu věnoval lékař z Prahy, který je velkým příznivcem jizerskohorských rozhleden, a dalších 400 tisíc korun získalo město od jablonecké firmy Jablotron.

Dobré podmínky získalo město i při získání úvěru. „Banka nám vyšla vstříc. Máme úvěr na čtyři roky s navýšením 1,6 procenta," uvedl Řešátko.

Pomáhejte dál

V sobotu na účet přibylo díky benefičnímu koncertu dalších 22 tisíc korun, na další desetitisícový dar musela být sepsána smlouva.

„Mnoho turistů, místních patriotů i chalupářů slibovalo, že další peníze pošlou na účet Bramberk," poznamenal starosta.

Poděkování podle něj patří jak dárcům, tak organizátorům benefičního koncertu.

Číslo transparentního účtu je 80039-963239399/0800.