„Za čtyři a půl milionu kupuje od města popisné číslo devět na 5. květnu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)." Tak odklepli další krok táhnoucí se kauzy jablonečtí zastupitelé na mimořádném jednání. Demolici a rozšíření tzv. jabloneckého bulváru ještě letos už nemá podle náměstka primátora Miloše Veleho nic bránit.Spor mezi městem a bývalými manželi Musilovými se odvíjí více než deset let. Kolik stály soudní výlohy jednu či druhou stranu je v tomto momentě zbytečné odhadovat. Na jejich součtu za jabloneckou radnici ale už úředníci pracují.

Šlo o souboj pevných nervů na obou stranách a případ ukázal, že vyvlastnění v zájmu většiny není zdaleka jednoduchou záležitostí.

Marcela a Zdeněk Musilovi získali prázdný dům ve Skřivánčí 12, s odhadní cenou jeden a půl milionu, a 6 milionů korun k tomu. Zpět do městské přiteče čtyři a půl milionu za jejich dům na 5. květnu. Bez započtení soudních nákladů město tratí tři miliony.

„Po převodu na Ředitelství silnic a dálnic už demolici nic nebrání," potvrdil Vele s tím, že by zchátralý dům měl zmizet ještě letos.

Dům na ulici 5. května s popisným číslem 9 na rohu s ulicí Lidickou, kolem nějž se silnice zužuje na prapůvodní šířku, byl pro posměch nejen v Jablonci. Stal se z něj ukázkový příklad, že vyvlastnění v zájmu většiny není rozhodně jednoduché.