Ranní hygiena, venčení psů, snídaně, příprava překážek a další činnosti provázejí od samého rána děti, které se rozhodly strávit první prázdninový týden se svými pejsky na výcvikovém táboře.

Kynologické cvičiště v Lukášově nabízí ideální podmínky od ubytování, stravování až po výcvikové prostory a okolí.

Letos se tady sešli mladí pejskaři, kteří cvičí klasickou poslušnost, stopu a obranu, ale také ti,kteří se svými pejsky nacvičují agility. „Tábor pořádáme už po několikáté nejen pro děti z Libereckého kraje, přijet mohou z celé republiky," představila zajímavý pobyt Tereza Wlčková, vedoucí výcviku agility a sama majitelka dvou psů.

Psi bydlí na pokojích v boudičkách nebo větší plemena nocují v kotcích. První trénink trvá od devíti do dvanácti a odpoledne od dvou do pěti hodin. „Tím ale program nekončí. Včera jsme večer ještě sledovali video z tréninku. A hovořili jsme o tom, co bylo dobře nebo špatně," dodala instruktorka.

Vedle tréninkového programu nechybí, jako na správném táboře, ani táborová hra, hry, soutěže, vycházky a výlet. A včera odpoledne na děti čekalo také překvapení.

„Přijel mezi nás kamarád Pavel Kos a ukázal, jak se svým psem cvičí free style a frisbee. To bylo pro všechny hodně zajímavé," uvedla lektorka.

Děti zvládají táborový program bez problémů. Musí spoléhat jen na sebe, svému pejskovi se musí věnovat po celý den. „Letos přijela různá plemena od voříšků, až po australského ovčáka nebo knírače. Rychle si na sebe zvykli, někteří se už také znali," popsala týdenní soužití na táboře Tereza Wlčková.

Sama je nejen instruktorkou agility, se svými psy pilně cvičí i soutěží. Dětem se na táboře věnuje s Eliškou Suskovou, která je instruktorkou poslušnosti, stop a obrany.

„Líbí se mi tady. Chtěla jsem být s pejskem i o prázdninách. Máme dobré hry i další program. Chtěla bych už ale začít soutěžit a získat pohár," prozradila svůj plán Líba Kantorová. A stejně spokojená byla kamarádka Anežka Sladká, které se tábor také líbí.