Na svém trvají jablonečtí zastupitelé už několik měsíců: „Od vlastníka Jablonecké teplárenské a realitní (JTR) majoritní podíl odkoupíme." V tomto smyslu také vystoupí primátor Petr Beitl na valné hromadě akcionářů. Od záměru odkupu od MVV Energie neustoupí a jinou variantu nepodpoří.„Jimi navrhovanou revitalizaci rozvodné soustavy ani snížení základního kapitálu společnosti na polovinu neakceptujeme," řekl Beitl. Radnice chce snížit kapitál, až bude s MVV uzavřený obchod o prodeji akcií.

Jablonec má v teplárenské firmě podíl 34,22 procenta. Většinový balík MVV chce koupit, protože se s firmou nedokáže dohodnout na fungování teplárenské společnosti a nutných investicích. Cena je kompromisem. „Město zaplatí zhruba 228 milionů korun, zbytek částky pokryje dividenda," uvedl primátor. Podmínkou MVV je podle něj vyplacení dividend ze zisku za poslední dva roky. Rozdělit by se tak mělo kolem 20 až 25 milionů korun.

V jabloneckém rozpočtu tak chybí pro uzavření transakce sto milionů. Ty si chtějí půjčit od banky. Od které? Ta vzejde z výběrového řízení. Ručit chtějí akciemi JTR.

Teplo v Jablonci patří k nejdražším v republice. Řada domů se proto odpojuje z centrálního systému.