Ztrátu dotace ve výši 1,25 milionu korun na další etapu regenerace sídliště Jiráskovo nábřeží způsobila administrativní chyba vedoucího odboru rozvoje města Daniela Macha. „Pan Mach bude za chybu sankcionován," sdělil starosta Železného Brodu André Jakubička.

Akce sice bude pokračovat, ale v menším rozsahu.V uplynulých dnech přišlo také zrušení smlouvy s již vybraným dodavatelem stavby dopravního terminálu.

Zde se objevila další administrativní chyba, tentokrát na straně administrátora. Na podání nabídek byla v dokumentech zadána jen dvou třetinová doba na podání nabídek, než o jaké hovoří zákon.

Městu tak hrozily sankce v desítkách milionů korun a možná i zrušení dotace. „Právě pan Mach včas našel chybu externího administrátora na terminál, zabránil tak sankcím," vysvětlil Jakubička.

Jistým problémům se ale nevyhýbají ani další stavební akce v Železném Brodě.

Například při zateplování objektu MŠ Slunečná se přišlo na nahnilé trámy střechy, které se musí vyměnit.

Vícepráce se objevili i při zateplování DDM Mozaika či Základní školy Pelechovská.

Termíny dokončení staveb se tak prodloužily. „Pozdní termíny nám na těchto stavbách i na ZŠ Pelechovská paradoxně stavby výrazně zlevňují," sdělil starosta.

Všechny zmíněné problémy kolem staveb ve městě se probíraly i na posledním zasedání zdejších zastupitelů.

Chyby úředníků a administrátorů kritizoval především bývalý starosta a současný poslanec Václav Horáček, podle kterého je vedoucí odboru rozvoje na odvolání.

„Místo toho mu přidají další sílu," podivil se Horáček i nad tím, že radnice vypsala výběrové řízení na nově vzniklé místo na inkriminovaném odboru.

Stavbu terminálu by ale nemělo nic opozdit. Letos měl dodavatel v plánu jen přípravu stavby. Na jaře by mělo začít vše podle plánu.