Ričí sem tam majitelům z Vrkoslavic utekl, vždy byl ale za pár hodin zpátky. Přátelsky založený mohutný pes nikdy nevyvolal konflikt, nikdy nikoho nenapadl.Ričí se ale o silvestrovské noci ztratil. „Asi ho vylekaly petardy. Druhý den jsme se doslechli, že se pohybuje kolem Nové Vsi. Nenašli jsme ho," vypráví majitelka Pavlína Kubová z Jablonce n. N. Vrkoslavic.

Včera uběhl již šestnáctý den pátrání, do kterého se zapojila nejen celá rodina, ale i lidé, kteří pátrací akci šíří po sociálních sítích. „Objíždíme místa, kde by se mohl pohybovat. Vylepujeme plakátky s fotografií, ptáme se. Vypsali jsme i finanční odměnu za jeho nalezení," popsala majitelka, která čeká na informace na telefonu725 506 654.

Díky vnímavým lidem se informace o ztraceném miláčkovi rodiny objevují i na webech měst a obcí. Třeba i na stránkách Malé Skály.

Poslední informace o Ričím má rodina z minulého týdne, kdy byl pes spatřen na Kopanině. „Lidé, kteří ho viděli, říkali, že je vyhublý a určitě hladový," říká majitelka a hlas se třese.

Ričí je členem rodiny, doslova. „Víte, můžeme si koupit nové štěně, ale chceme jen jeho, Ričího," smutně říká paní Pavlína. Právě sedí v automobilu, hledá rodinného miláčka. Zatáčí k Mukařovu, párkrát zastaví, vystoupí a volá Ričího. Zatím vše marné.

Leonberger je věrný, inteligentní, přítulný a dobrý hlídací pes. Někdy je nazýván jako „něžný obr". Jsou to zábavu milující psi, zcela oddaní a chránící svou lidskou rodinu, především její mladší členy. Potřebují být nedílnou součástí rodiny.

Pomozte najít krásného tři a půl roku starého leonbergera i vy! Není to žádný drobeček, natož jehla v kupce sena.

A jmenuje se Ričí.