„Pomoc radnice jsme využili pro naše děti už v prvním roce, kdy příspěvky vyhlásili. Řekne se stovka, ale i ona pomůže," usmívá se dvojnásobná matka pětatřicetiletá Petra z Jablonce.

Hovoří o příspěvcích na letní prázdninové aktivity pro předškoláky, jež od roku 2009 nabízí rodičům jablonecká radnice. Letos navíc vyhoví i přání finančně pomáhat i rodičům prvňáčků.

Z městského rozpočtu radní na prázdninové příspěvky vyčlenili částku 210 tisíc korun. Rodiče budou moci čerpat po splnění určitých podmínek sto korun na dítě a den.

„Podpora prázdninového pobytu platí u městem registrovaného poskytovatele služby," upřesnila náměstkyně jabloneckého primátora Soňa Paukrtová.

I nadále platí, že rodiče dítěte musí doložit vyplněné potvrzení o docházce, které vydá příslušná MŠ či ZŠ, a musí využít služeb registrovaných poskytovatelů služeb, s nimiž město uzavře smlouvu. „Příspěvek je možné využít na jedno dítě po dobu nejvýše pěti prázdninových dní, což odpovídá délce jedné prázdninové aktivity nabízené soukromými subjekty," doplnila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Zájemci o registraci a poskytování služeb mohou podat přihlášku do 10. dubna a rodiče se včas dozví z webových stránek města či Jabloneckého měsíčníku, na které organizace se mohou obrátit. V roce 2013 prázdninovou péči o předškolní děti nabízelo devět subjektů.

V roce 2012 rozdala radnice 84 900 korun pro 174 jabloneckých dětí. V roce 2011 příspěvky činily 84 400 korun.