Příjemným sobotním večerem provázela návštěvníky slavnostního finále dvojice moderátorů, ředitel divadla a jeden z autorů projektu Hvězdy nad Ještědem Pavel Žur a Lucie Peterková, která obzvlášť vtipnými dotazy a výroky nenechala zpěváky podlehnout trémě a divákům mnohokrát vykouzlila úsměv na rtech. Zpěvákům zase plnila všechna přání vynikající kapela Sto zvířat.

Sedmičlenná porota se jednoznačně shodla, že úroveň všech soutěžících byla velmi vysoká. Jeden z porotců, profesionál a producent Janis Sidovský akci zhodnotil slovy: „Škoda, že se o takových nadějích neví v českém muzikálovém světě. Ten si totiž stále stěžuje, že chybí dobří zpěváci. Tak tady v Jablonci jsem těch dobrých slyšel hned třicet."

Soňa Paukrtová, náměstkyně primátora Jablonce potvrdila, že vybrat ty nejlepší bylo velmi těžké. Autoři pěveckého projektu, ředitel divadla Pavel Žur a Petr Hostovský už nyní plánují, s čím překvapí v dalším ročníku.

Ze zahraničí

„Vzhledem k tomu, že jsme v pohraniční oblasti, chceme další ročník rozšířit také do sousedních zemí. Zatím je to ale všechno hlavně o jednáních ohledně finančních prostředků," plánoval Pavel Žur.

Radní Hana Maierová potvrdila, že projekt, který osloví i sousední partnerské země, by mohl, stejně jako v letošním roce, finanční podporu od Libereckého kraje opět získat.

Příjemná a soutěživá atmosféra v divadle povzbudila každého, kdo si vzal do ruky mikrofon, i když někteří soutěžili poprvé. Na jevišti se potkaly zajímavé osudy.

Například z nevidomého Radka Žaluda vyzařovalo tolik pozitivní a optimistické životní energie, že jí rozdával celému divadlu. A což teprve, když začal zpívat píseň Daniela Hůlky Nespravedlivý bůh z muzikálu Dracula. Úžasný zážitek. Ze stejného muzikálu zazněla i melodie v podání Marcely Jandové. Muzikantsky výborný projev předvedla také jablonecká Markéta Nikendeyová se skladbou od Bjork. Slavnostní atmosféru umocnily písničky profesionálních interpretů Pavla Vítka a Jana Smigmatora. Skladbu od Petra Spáleného zazpíval Jiří Votoček.

Autor: Dagmar Březinová