„Už mi to přijde docela směšné. Je to jen pár kilometrů, které přitom člověk musí v rozdrncané tramvaji doslova přežít, ale je to pořád dražší a dražší," komentovala jednatřicetiletá Vendula další chystané zdražování jízdného. Nové ceny, které se týkají i meziměstských autobusů a vlaků, začnou platit už v červenci a jako obvykle se nejvíc dotknou cestujících, kteří využívají papírové jízdenky.

„K navýšení jízdného dochází jak u papírových, tak i elektronických jízdních dokladů, a to v případě jednotlivého i předplatného jízdného. Zvýšení cen tak probíhá na celé relaci Liberec Jablonec, kdy bude opět stejná cena při cestování vlakem, autobusem i tramvají," vysvětluje mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Martina Poršová s tím, že ke změně dochází kvůli tomu, že Liberecký kraj přistoupil v květnu k úpravě cen integrovaného tarifu IDOL.

Mezi Jabloncem a Libercem tak budou lidé od července cestovat za 24 korun v případě elektronické jízdenky a za 26 korun, pokud využívají jízdenek papírových.

Zdražení se týká i předplatních kupónů, kdy například třicetidenní žákovský kupón pro děti do 15 let bude stát 360 korun, studentský pro cestující od 15 do 26 let 430 korun a základní kupón 720 korun. 430 korun pak za kupon zaplatí důchodci.

Senioři starší 70 let budou v rámci linek MHD v obou městech dál cestovat zdarma.