Již za necelý měsíc se roztočí již šesté pokračování stoupajícího festivalu Crossover Sickfest. Jablonecký deník bude opět u toho a nabídne ve spolupráci s pořadateli soutěž o volné vstupenky.

Drsná hudba ze sladké Paříže

Hlavní hvězdou dýchánku budou francouzští metal core This Deafening Whisper. Kapela nyní pojede čtrnáctidenní tour po Východní Evropě a poslední dvanáctou zastávku udělá v Čechách na festivalu Crossover Sickfest Vol. 6. Ten se již tradičně koná v sokolovně ve Bzí u Žel.Brodu.

Pařížané mixující metal a hardcore vydali 18. února své debutové album Duodecim, z něhož v posledních dnech představili již třetí videoklip. Všechny jsou k vidění na internetu na stránkách YouTube.com. Po jejich shlédnutí nešetří fanoušci festivalu nadšením. „Tihle hoši budou v mini vesnici Bzí," žasne a ptá se třeba Dagmar Gallyasová.

Pořadatelům se podařil husarský kousek, když si kapelu domluvili ještě před vydáním alba, po němž se rozběhl kolem kapely kolotoč.

„Už před vydáním alba bylo jasné, že tahle kapela pořádně rozvíří vody metalového undergroundu. Což se právě teď děje a my jsme rádi, že ji uvítáme na našem festivalu," neskrývá nadšení Aleš Petráček, člen pořádajícího sdružení F.A. King Crew, jež je nadstavbou slibně se rozjíždějící kapely F.A.King ze Železného Brodu. Ta má za sebou miniturné po Rakousku a před sebou vydání první desky. A po přestávce opět zahraje i na domovském Crossover Sickfestu.

Kurtizány a další

Další zářivou hvězdou festivalu budou zajisté harcovníci Kurtizány z 25. Avenue. Kapelu, založenou již v roce 1989, prezentuje na veřejnosti zejména známý kytarista Tomáš Vartecký, jež v minulosti spolupracoval například s Annou K., Danielem Landou, hrál i v kapelách Lucie, Wanastowi Vjecy či Kollerband.

V poslední době sklízí Kurtizány na koncertech úspěch zejména díky svému novému singlu Mozkonaut, když na jaro slibuje novou, již sedmou desku shodného názvu. Již je jasné, že v bzovské sokolovně tak zazní jak osvědčené hity, tak zbrusu nové skladby.

Dalším vystupujícím je kapela Satisfucktion, další matadoři tuzemské scény. Na Crossover Sickfestu již hrála v minulosti a je jasné, že i v dubnu bude patřit mezi ozdoby festivalu.

Sestavu vystupujících pak doplňuje turnovské skupina All Friends Dead, taktéž již staří známí návštěvníků festivalu.

Crossover Sickfest vol. 6 se uskuteční v sobotu 13. dubna v sokolovně ve Bzí, která je pro tento večer překřtěna na Rockový klub Rokle. Startuje se v 19 hodin.

Po skončení festivalu hromadný odvoz zájemců do Železného Brodu.

Pořadatelé zároveň představili první kapely dalšího dílu festivalu. V říjnu by se tu měly představit Pražáci Proximity s novým albem Zero Point či další legenda tuzemské scény Locomotive. „Headlinerem bude opět zahraniční band minimálně střední zářivosti," ujistil Milan Šefr za F.A.King Crew.