Dva roky vyhlížela své původní majitele. Fenka dobrmana Sára pochází z Liberce. Podle všeho se podhrabala a utekla. Nálezci si ji nechali. Zvykla si, ale onemocněla. Na mléčné žláze jí začal bujet nádor. „Co s ní? Tolik peněz bude stát operace," řekli si a odvezli ji do lesa na Dobré Vodě. Uvázaná u stromu čekala na pomalou smrt. Její životní pouť se ale střetla s cestou houbaře.Tento příběh už znáte, Jablonecký deník o fence, která dostala útulkové jméno Dobruška, psal přesně před týdnem. Sedmapůlletá fenka je po úspěšné operaci zhoubného nádoru ve veterinární ambulanci Jaromíra Baudyše. Zdárně se zotavuje, ale potřebuje ještě doléčit.

Navíc se díky čipu podařilo vypátrat její původní majitele. „Říkají, že jim utekla a není důvod této verzi nevěřit. Vše kolem domu a opuštěný kotec to potvrzují," konstatovala Dagmar Kubištová z jablonecké Ligy na ochranu zvířat, která podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro týrání zvířete.

A není jediná, kdo prostřednictvím mužů zákona žádá takový čin potrestat. Zřejmě se totiž podařilo vypátrat, kdo fenku v lese uvázal. „Jen co budu znát také jméno, rozhodně na ně minimálně pro jeden trestný čin oznámení podám," zlobí se Martin Hillebrant, který už si odoperovanou Sáru z lučanského útulku Dášenka, kde se zotavovala po operaci, odvezl.

„Marodovi" se daří zřejmě velmi dobře a svou původní rodinu poznala. Největší radost ze setkání měli prý malí kluci Daniel a Marek. „Ale Sára se v noci nudila a tak si vykousla některé stehy. Má ji teď v péči liberecký veterinář a v pondělí nasadil další antibiotika," popsal její stav Hillebrant.

Případ má další pokračování. Na téměř stejném místě v lese našli dalšího uvázaného psa. Podle Dagmar Kubištové to rozhodně není náhoda. Před uzávěrkou našeho listu se podařilo potvrdit jméno rodiny, které nalezený pes patřil. Donedávna u nich sousedé viděli i tmavou dobrmanku. Událost vyšetřuje už policie.