Komu se nechce cestovat autem, může využít, stejně jako jiné roky, speciální vlak s příhodným názvem Vánoční kometa. Ten odjíždí každou sobotu a neděli v 9.15 z Ústí nad Labem přes Děčín do Drážďan a v odpoledních hodinách, po 16.00, jede zase zpět.

Cestujícím se nabízí celodenní jízdenka Labe-Elbe, která platí v celém Ústeckém kraji. Cesta tak vyjde podstatně levněji, pro jednu osobu na 340 korun, dva dospělí s až čtyřmi dětmi zaplatí 470 korun a 5 osob bez omezení věku si může zakoupit lístek za 700 korun. Návštěvníci z Liberce pak mohou využít pravidelnou vlakovou linku společnosti Die Länderbahn GmbH DLB.

Ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se konaly oblíbené vánoční trhy. Lidé je mohli navštívit od 2. do 6. prosince.
OBRAZEM: Českolipské muzeum ožilo trhy, přišel i čert. V neděli se bude tvořit

Na trzích si lidé mohu již tradičně pochutnat na svařeném vínu, za nějž zaplatí v rozmezí od 2,50 až do 5 EUR. Dražší varianty nabízejí prodejci s mimo jiné i s kopečkem šlehačky a v nepřeberném množství příchutí jako jsou švestka, granátové jablko nebo hruška se zázvorem.

Svařák z bio vína pak vyjde na 7,50 EUR a pokud výletníci touží po něčem ostřejším, tak si mohou dopřát grog, punč, horký rum či džin. Tyto laskominy jsou v podobných cenových relacích jako svařák, a to okolo 4 EUR. Varianty bez alkoholu vyjdou o něco levněji na 3,5 EUR. Za kávu či čaj zaplatí návštěvníci taktéž okolo 3 EUR. Něco na zub, například currywurst, vyjde na 4,5 EUR a guláš či polévka na 6 euro.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!