Nedobrovolně ustrnul ve své profesi a s nadějí vyhlíží probuzení. Je tomu skoro rok, co jsou zavřené dveře posiloven a fitness center. Zatímco první uzavření majitele libereckého fitness centra Profitko Michala Štěpánka zaskočilo, to druhé už očekával. Okamžitě se přesunul spolu s dalšími trenéry do on-line prostoru, aby poskytli klientům alternativu a byli s nimi v kontaktu.

Nové prostředí však trenérům i cvičencům přináší komplikace. „Problém vidím hlavně v udržení motivace našich klientů. Vybudovat si nový návyk v podobě pravidelného cvičení není pro nikoho vůbec jednoduché. Navíc ne každému vyhovuje cvičit doma. Buď se nedonutí, nebo nemá možnosti,“ zdůraznil Štěpánek s tím, že se jim od klientů přesto dostává velká podpora. Někteří z nich stále platí členství.

Štěpánek společně s dalším podnikatelem a kolegou spojili síly a získaný čas a energii věnovali novému projektu. Tím bude v květnu otevření prvního coffee trucku v Liberci. „Máme připravené stálé místo na Rybníčku, po vyladění systému budeme i klasicky jezdit,“ nastínil plány Štěpánek s tím, že se jim podařilo sehnat raritní citroen z roku 1977.

Z okénka vozu budou nabízet kávu a domácí svačinové občerstvení s důrazem na kvalitu. V nabídce budou mít i zdravé varianty. „Když se člověk chová ke svému tělu zodpovědně, menší úlet a něco dobrého k životu patří a neuškodí to,“ doplnil.

I přes rozjezd své nové podnikatelské činnosti se těší na to, až bude moci opět přivítat návštěvníky posilovny. Lidé, kteří chodí pravidelně cvičit, podle něj nepatří k rizikovým skupinám. Díky cvičení jsou naopak mnohem odolnější a mají silnější imunitní systém.

I přes vládní kompenzace se nucené uzavření tréninkového centra podepsalo na finanční stránce. Stále tu musí platit nájem a ceny za služby a nemohou investovat do prostor či vybavení. „Přišli jsme o veškeré úspory, ale nevěšíme hlavu. Snažíme se věnovat pozornost něčemu novému a neplakat nad rozlitým mlékem,“ řekl liberecký trenér.

Zájemcům nabízí i vzdělávací přednášky týkající se stravy a zdravého životního stylu a individuální konzultace. Dále ladí cvičební systém, mají už připravené novinky, které spustí po znovuotevření centra. „Začínali jsme jako klasický crossfitový gym, který nabízel i kruháčové lekce. Ale za ta léta u nás logicky došlo k vývoji. Na crossfit a kruháč jsme nezanevřeli, ale uvědomili si jejich omezení. Omezení tréninkových systémů a škatulek, které přinášejí. Proto jsme rozhodli udělat změny,“ vysvětlil majitel posilovny.

Štěpánek je jedním z těch, kteří se zapojili do projektu libereckého fotografa Radka Drbohlava Hibernace 2020. Ta ukazuje, co epidemie koronaviru vzala některým profesím. I přes nepříznivou situaci mladý podnikatel nehází flintu do žita. „Snažíme se stále vidět světlo na konci tunelu, i když to je někdy těžké. Věřím, že se epidemii podaří zvládnout a život se vrátí do normálu,“ uzavřel Michal Štěpánek.