„Myslím, že sportovci mají v našem městě hodně slušné podmínky. Povedla se nám řada akcí, která sport podporuje a rozvíjí," komentoval rozvoj města v oblasti sportu Marek Hotovec, starosta Smržovky.Od roku 2001 slouží veřejnosti sportovní hala, která je vytížená na maximum, protože nabízí bohaté sportovní aktivity.

„Provoz haly částečně dotujeme z rozpočtu města. Ale jsme rádi, že je o sport ve Smržovce zájem. Také se nám podařilo získat dotaci na tělocvičnu v základní škole," připomněl aktivity ve směru ke sportu starosta města.

Hala má mnoho příznivců a zájemců o pronájem také proto, že město nezvyšuje již několik let nájem. I malé organizace a kluby mají proto možnost si prostory vypůjčit.

Rodiče s dětmi a mládež mají ve městě k dispozici ještě další sportovní plochy. „V loňském roce jsme obdrželi skoro pětimilionovou dotaci pro fotbalový areál. Hráči se dočkají zatravnění plochy a už nebudou muset hrát jen na perku. Mají dobré výsledky. A hlavně máme skoro šedesátku žáků, kteří se fotbalu věnují. Taková investice má smysl," dodal starosta.

O fotbalový areál se budou starat členové oddílu. Město ale muselo ještě, možná zbytečně, jak uvedl starosta, zaplatit oplocení areálu. Důvodem byla spíše neohleduplnost některých obyvatel, kteří v prostoru hřiště venčili své čtyřnohé miláčky nebo se na čerstvě zaseté ploše proháněla mládež na kole.

Starosta města, sám volejbalista a bývalý učitel tělesné výchovy ví, že sportoviště, obzvlášť pro mládež, nejsou ztracenou investicí.

Vedle sportů pro veřejnost stále ve Smržovce žije sáňkařský sport. Dráha ale potřebuje rekonstrukci za stovky milionů.

Smržovka nechybí ani kluziště. Raritou je, že leží jen pár metrů od náměstí.