Rekordní počet účastníků tradičního Novoročního výstupu na Ještěd letos zaznamenali organizátoři. „Každoročně zamíří k vrcholu kolem dvanácti stovek turistů, letos jsme jich napočítali už třináct stovek a přicházejí stále další," potvrdil včera odpoledne vedoucí Turistického informačního centra Milan Turek. Zájem byl podle něj letos tak obrovský, že dokonce došly i pamětní odznáčky, které si účastníci kromě dobrého pocitu z výstupu odnášení.

„Ráno po startu se dokonce táhla fronta od našeho infocentra až dolů k tramvaji," poznamenal Milan Turek.

Organizátoři pochodu Klub českých turistů a Turistické informační centrum spolu s hotelem Ještěd zájem jen vítali.

Zájmu zřejmě nahrálo i příznivé počasí. „Silnice nebyla příliš namrzlá, dalo se dobře jít," poznamenal Milan Turek. Na počtu se pravděpodobně podepsaly i sněhové podmínky, které nelákají právě k lyžování. „Jsme tu na horách, ale dneska jsme se rozhodli vyměnit lyžáky za pohorky. Sjezdovky nic moc," potvrdila pětatřicetiletá Martina z Prahy. Z vrcholu bylo zajímavé pozorovat hada, který se linul k vrcholu.

„Individuálně se na Ještěd vydalo i mnoho německých turistů. Před hotelem bylo pět autobusů a jak mi řekli řidiči, hodně účastníků zájezdu se také na Ještěd vypravilo," dodal Milan Turek. Pochod se podle Milana Turka konal letos už po třicáté osmé. V letošním roce ale připomíná navíc i dvě jubilea. Klub českých turistů právě letos zahájil svou 125. sezónu a slavná stavba Karla Hubáčka si připomene právě letos 40 let od svého vzniku.