Nejen Jablonec je sportovním městem. To samé můžeme říci i o Rychnově, kde po spuštění diskuze na webu města probíhá živá debata, jak dokončit areál víceúčelového sportoviště.

„Podle původního projektu se zde počítalo s fotbalovým hřištěm s umělou trávou, oplocením a osvětlením. Předpokládaný rozpočet realizace je kolem tří milionů korun. V případě této realizace městem, je možné žádat o dotaci od MŠMT, kdy spoluúčast našeho města na realizaci by mohla být padesátiprocentní," informoval nový muž v čele Rychnova Tomáš Levinský. Tento záměr se datuje už do roku 2009 a sportovní areál je v současné době před dokončením poslední části.

Nový projekt

V lednu tohoto roku ovšem zastupitelům předložili nový projekt na sportovně relaxační centrum, s prostorem zejména pro tenis a mnoho dalších disciplín. Dále by měl tento objekt obsahovat namátkou fitness, saunu, masáže nebo restauraci.

„Jednalo by se o dvou až tří podlažní sportovní halu o výšce zhruba jedenáct metrů. Výstavba takového centra by mohla být dle návrhu od dvanáct milionů korun, bez vybavení. Tento projekt by, podle mého názoru, musel mít vzhledem k ceně vlastního investora," zmínil Tomáš Levinský druhou variantu, jak prostor za stávajícím travnatým hřištěm využít.

Stávající hala projde rekonstrukcí

Tento záměr ovšem koliduje již se stávající sportovní halou, která v letošním roce projde rekonstrukcí. Jde o finančně náročnější projekt vzhledem k tomu, že hala projde výměnou a zateplením střešního pláště a zároveň pláště obvodového. Tím dosáhnou snížení energetické náročnosti celé budovy. „Investice bude z části dotovaná a spoluúčast města na tento účel bude cca 3,8 milionu korun," doplnil starosta.

Kromě toho v hale opraví podlahu, která je téměř po padesáti letech v havarijním stavu. Výměna bude stát kolem jednoho milionů korun. „Realizace bude v letních měsících, kdy je hala méně využívaná," předeslal Levinský.

Názory se různí už v internetové diskuzi, veřejná debata se v Rychnově uskuteční v březnu. Prozatím převažuje názor na zbudování umělého trávníku. „Podporuji myšlenku umělé trávy. Kluci jí na podzim a na jaře potřebují. Dá se tam trénovat kdykoliv a Spartak ať si pak hřiště klidně oplotí a nebude to nikomu vadit," myslí si jeden z diskutujících, který narážel na plán TJ Spartak, který předpokládá oplocení svého sportoviště.