Na 100 metrech čtverečních zde totiž návštěvníci najdou nejen tipy na lákavé turistické cíle a výlety, ale především model lokomotivy Saxonia.

Mapka Saska.Symbol železniční trati

Parní lokomotiva Saxonia je pro mnohé „živým" symbolem první německé železniční trati z Drážďan do Lipska, která letos v dubnu oslaví 175. výročí zahájení provozu. A je dobře známá i mezi českými železničními nadšenci. Drážďanské dopravní muzeum s sebou do Prahy proto přivezlo model Saxonie v měřítku 1:10.

Tento již 80 let starý exponát ze dřeva, mosazi a železa je metr dlouhý, 25 cm široký a včetně komínu 57 cm vysoký. Saxonia patří k inventáři již od založení muzea v roce 1952, v jeho prostorách je však vystavena i skutečná lokomotiva.

Historická lokomotiva.

Na stánku Saska se bude promítat dokumentární film prezentující Sasko coby německou spolkovou zemi s nejvyšším počtem stále funkčních historických parních železnic. Česky mluvící vystavovatelé poskytnou návštěvníkům o projektu „Parní železnicí po Sasku / Dampfbahnroute Sachsen" na přání další informace (více i na: www.dampfbahnroute.de).

Veletrh v Praze

Na veletrh do Prahy přijedou například zástupci Přísečnické dráhy „Prießnitztalbahn", „Saské hornolužické železniční společnosti" a drážďanského dopravního muzea „Verkehrsmuseum Dresden" (se zástupci společností se lze domluvit česky).

Parní železnicí po Sasku.

Kromě těchto společností se na veletržním stánku v Praze bude prezentovat i Město Drážďany (Stadt Dresden), drážďanská opera Semperoper, saská vinařství podél Labe, Země zámků Sasko (Schlösserland Sachsen), Horní Lužice (Oberlausitz), saské Polabí (Sachsiches Elbland) a letiště Drážďany (Dresden Flughafen).

Na stánku bude k dostání široká škála informací a informačních materiálů v českém jazyce. Mnoho z přítomných zástupců mluví česky a mohou poskytnout další konkrétní informace, odpovědi na otázky, tipy a rady. Svou premiéru tu bude mít například i právě vytištěný nový český 16stránkový katalog „Parní železnicí po Sasku. Nostalgické zážitky".