To nejsou jen hasiči, policisté či pracovníci v nepřetržitých provozech. Ale třeba i prodavačky v supermarketech. Ty vyrazí do práce nejen na Silvestra, ale i na Štědrý den. V Jablonci na Silvestra pracují i úředníci.

„U nás to ještě jde, na Štědrý den jdeme jen do dvou hodin odpoledne. A na Silvestra do pěti. Vím, že jinde jsou v práci poslední den v roce až do sedmi," vysvětluje zaměstnankyně jednoho ze supermarketů na Jablonecku.

Na hlavní nápor se chystají i řeznictví. „Lidé začínají kupovat lepší druhy mas ať již maso na tatarské bifteky nebo vepřové panenky. Chodí jich dost, největší nápor ale bude těsně před svátky, kdy budou lidé nakupovat uzeniny," vypověděla zaměstnankyně řeznictví v Železném Brodě.

Napilno budou mít ale i úředníci jabloneckého magistrátu, konkrétně na přepážkách řidičských průkazů.

I poslední pracovní středu v tomto roce 18. prosince platí rozšířené úřední hodiny na přepážkách řidičských průkazů. Otevřeno tu bude také i na Silvestra.

„Úřední dobu jsme na konci roku stanovili tak, aby ti řidiči, kteří si ještě musí vyměnit řidičský průkaz v rámci povinné výměny, měli tu možnost," sdělil tajemník úřadu Marek Řeháček.

Řidičů, kteří by se ještě měli dostavit k povinné výměně svého dokladu, eviduje jablonecký magistrát přibližně tisíc. „Dá se ale předpokládat, že zhruba polovina z nich aktivně auto vůbec neřídí a doklad si tudíž vyměnit nepřijde," vysvětlila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Naopak v Železném Brodě zůstane úřad zcela uzavřen i v pátek 27. prosince i v úterý 31. prosince na Silvestra.

Stejný postup zvolil i Městský úřad Tanvald.