Pravda, odchod Benátské noci z Malé Skály do Vesce ještě tak zcela nepřebolel, v malebném prostředí údolí Jizery však bez hudby nezůstali.

Již tuto sobotu 7. června se na místech zdejšího fotbalového hřiště, když kemp a parkoviště najdou účastníci skoro naproti přes silnici ve směru na Líšný. „Kapely a zpěváky máme potvrzené, v minulých dnech jsme dolaďovali doprovodný program, myslím, že návštěvníci se mají na co těšit," sdělil Pavel Mikez za organizátory akce.

Na rozdíl od Benátské Maloskalskou noc koncipují od samého začátku jako rodinný festival. „Mělo by to být hlavně o pohodě, dobré muzice a programu pro rodiny s dětmi," vysvětlil Pavel Mikez.

Tomu byl de facto podřízen i výběr interpretů. Z kapel je dobré upozornit na Doctora PP, který je tradičním vystupujícím již od časů Benátské noci, poprvé na maloskalský festival zavítají legendární Plavci, vystoupí zde písničkář Jiří Schmitzer. Večer bude patřit Michalu Hrůzovi, který s muzikou začínal před lety v nedalekém Turnově, po něm přijde dnes již stálice českého hudebního nebe Aneta Langerová se svým novým koncertním programem a pravidelní hosté festivalu Benátská! slovenští No Name, kteří jsou hlavní hvězdou festivalu.

Hudební program začíná v sobotu 7. června ve 14 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích. Ale to není vše. Organizátoři připravili zajímavé slevy a veselé doprovodné akce. Třeba neckyádu …

V sobotu dopoledne se uskuteční na Jizeře oblíbená neckyáda, jejíž účastníci mají na festival vstup zdarma, v areálu bude cirkus i písečná pláž, vůbec poprvé v našem regionu si zájemci budou moci vyzkoušet jednu velkou novinku poslední doby bumperball. „Malé i velké kluky zaujme nefalšovaná tanková bitva velkých modelů," doplnil Pavel Mikez.

Ve spolupráci se Sdružením Český ráj festival propaguje také nedávno otevřenou cyklostezku Greenway Jizera. „Kdo přijede na kole, má slevu na vstupném deset procent a k dispozici bude mít v areálu i úschovnu kol, další sleva je připravena pro účastníky známých Líšenských pochodů, které se uskuteční týž den, návštěvníci s dětmi budou moci využít speciální rodinné vstupné, sleva je připravena pro seniory nad šedesát let," vypočítal Mikez. K dispozici bude i velké zázemí v podobě odstavného parkoviště pro osobní vozidla na lukách směrem k Líšnému, kde bude k dispozici i prostor pro stany.

Pořadatelé slibují pohodový rodinný festival s výhledem na maloskalský Pantheon s nezaměnitelným geniem loci…