Včera zavlála ukrajinská standarda také ve Zlaté Olešnici a na jablonecké radnici. „Nikdo z nás v tom neviděl problém, rychle jsme se na podpoře shodli," potvrdil primátor Jablonce Petr Beitl.

Prostřednictví facebooku se ve středu 21. května mohla připojit i široká veřejnost. Akci Vlajka pro Ukrajinu iniciovala společnost Člověk v tísni, která na místě dlouhodobě pracuje.

„Zájem nás docela překvapil. Na výzvu reagovalo pozitivně bezmála šedesát obcí, včetně velkých měst, kde se na podpoře musí shodnout více lidí," říká Rostislav Valvoda, vedoucí Východoevropského programu Člověka v tísni. „Myslím, že podpora prodemokratických sil na Ukrajině si zaslouží naši podporu. A zvlášť v situaci, kdy je proti Ukrajině vedena de facto nevyhlášená válka," popisuje Valvoda situaci na místě.

Člověk v tísni zapojil do akce také veřejnost, která může využít facebookové aplikace a přidat si do profilové fotky odznáček, změnit ji do barev ukrajinské vlajky nebo se s vlajkou vyfotit a výsledek nasdílet.

„Budeme rádi, když pak lidé fotku s modro-žlutou tematikou nasdílí na zeď události. My pak tuto fotogalerii zašleme médiím na Ukrajině," říká Olena Ivantsiv, koordinátorka ukrajinských projektů Člověka v tísni.