Nejvíc lyžařů přijelo zřejmě do Harrachova v Krkonoších, v sobotu tam začala sezóna.

„Návštěvnost hezká, v sobotu tu byla spousta lidí, tisíce lyžařů. Dneska se počasí trochu pokazilo, nicméně bylo stejně přepravených lidí jako v sobotu, i když to tak nevypadalo," přiblížil náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč.

V letošní sezóně to byl první víkend, co byl areál v provozu. „Provoz jsme zahájili ve čtvrtek, otevření sezóny včetně muziky a guláše proběhlo v sobotu. Teď už jsme v provozu stále, jezdí ale zatím jen lanovka kolem můstků, Rýžoviště stále ještě zasněžujeme, chtěli bychom ho spustit těsně před Vánoci," dodal.

Sezónu v sobotu oficiálně zahájili také v Rokytnici nad Jizerou. „Co se týče počasí, byl víkend vcelku dobrý. V pátek se lyžovalo na sluníčku, v sobotu už lidé lyžovali v mraku, ježdění bylo dobré. V sobotu bylo sedm set třicet lidí, v neděli čtyři sta padesát," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Jiří Krtička.

S návštěvností vyjádřil spokojenost. „Jede jen pětina areálu, těch sedm set lidí byla také zhruba pětina toho, co tu pak v zimě bývá. Na tu roční dobu tedy byla návštěvnost dobrá," připojil.

Jizerské hory

Další stovky lidí přijely lyžovat také do Jizerských hor. Na návštěvnosti některých zdejších sjezdovek se možná podepsalo právě otevření velkých krkonošských středisek.

„Za oba dny tu mohlo být tak sto padesát lidí. Otvíral Harrachov a další, takže se to rozprchlo do jiných středisek," míní Monika Martínková z areálu v Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Několik stovek lyžařů zaznamenali o víkendu v Černé Říčce v jizerskohorské Desné. „Bylo poměrně dost lidí, dobře si zajezdili, i když počasí nebylo úplně nejlepší, bylo zamračeno," uvedl za areál Martin Lauer.

I tady se v sobotu zahajovala sezóna, výtěžek ze vstupného chtějí provozovatelé věnovat Nadaci pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Podle Lauera to bude zhruba 10.000 korun.

„Vzhledem k tomu, jaké bylo počasí, nebyla to taková tragédie, ale spíš bych to řadil k slabším návštěvnostem," zhodnotil uplynulý víkend ředitel střediska Ski Bižu Pavel Bažant. Spadá pod něj Tanvaldský Špičák a Severák Hrabětice.

Dohromady sem dorazilo několik stovek lidí. „Když si ale vezmeme, že je 15. prosince, návštěvnost asi tak nějak odpovídá," podotkl.