Že by největší sportovní svátek planety místní obyvatele nezajímal? Pravý opak je pravdou. „Každý den olympiádu sledujeme alespoň v televizi a fandíme našim sportovcům," zní z každého rohu.

„Je pravda, že vlajek i jiných symbolů je tu poměrně málo, což v žádném případě nevadí. Dostali jsme nějaké lístky, ale i když nejdeme přímo na sportoviště, všichni sledujeme olympijské soutěže v televizi s našimi dětmi. Nejvíce nás baví gymnastika, cyklistika a synchronizované plavání," říká sympatická maminka Rachel Scanlonová, která byla na procházce v místním parku se svými ratolestmi.

Ani Český dům pozornosti rodiny neunikl. „Naše chůva je Češka a pravidelně chodí s dětmi do Českého domu. Prošli si snad všechno a jsou naprosto nadšení. Musím se tam také vypravit," dodává Rachel.

Vlajky? Raději šetřit!

Absence velké reklamy místním obyvatelům nevadí. „To, že tu nejsou žádné bannery nebo vlajky, neznamená, že bychom o olympiádě nevěděli. Zrovna za chvilku tu mám schůzku s kamarádem a vyrážíme se podívat na šerm. Hrozně moc se těším, až tenhle sport uvidím naživo," hodnotí situaci Richard Cooper.

„Londýn je obrovské město a jednoduše není možné mít vlajky všude," říká před vstupem do metra při čekání na svou dceru Helena Bloková. „Když půjdete do Olympijského parku, najdete vlajky a plakáty všude. Rozmístit je po celém městě by však stálo miliony liber, což by za to určitě nestálo. Každý o olympiádě ví a co slyším od svých přátel, všichni si ji užívají."

Farář půjde na vzpírání

Ideálním místem pro sledování her s přáteli jsou bezpochyby různé místní restaurace a hospody. „Já osobně zrovna v jednom klubu pracuji, takže budu sledovat olympijské hry tam. Přál bych nám i České republice co nejvíce medailí," usmívá se irský barman David Crowe.
Na hry myslí i na svatých místech. „Každý z našeho sboru sleduje soutěže a během našich pravidelných setkání se modlíme za všechny, kteří se her účastní. Já osobně jsem dostal lístky na vzpírání a opravdu se na to těším, i když o něm nic nevím," přiznává farář kostela svaté Marie Simon Harvey."

Olympiáda je zkrátka opravdu všude, Islington nevyjímaje.                                                (eh)