Jak se vám u nás v kraji líbilo?

Návštěva byla velmi příjemná a po oba dva dny jsem měla připravený moc pěkný program. Jsem z něj nadšená, líbilo se mi na návštěvách místních firem, ať už v českém Granátu v Turnově nebo v Rautisu v Poniklé, všude mě přijali velmi mile a moc se mi líbí jejich práce. Po cestě jsem měla možnost obdivovat i zdejší vesnice a města, která jsou krásně upravená, domy a chalupy opravené a pěkné a velmi krásná je také zdejší příroda.

V roli první dámy poznáváte různá místa a zajímavé lidi. Byla jste v Libereckém kraji už dříve a třeba i soukromě?

Liberecký kraj jsem navštívila oficiálně minulý rok a protože do krajů naší republiky jezdíme dvakrát za měsíc, většinou už pak na soukromé cesty jezdím jinam.

Členem vaší rodiny je i pes Darcy. Berete ho na soukromé cesty s sebou nebo jak to řešíte?

Samozřejmě Darcy jezdí se mnou, moc rád cestuje. Vybírám si tedy taková místa, kam můžu vzít psa, kde se může se mnou ubytovat a pak i podle toho vymýšlím program.

Darcy je netypické jméno pro psa. Jak jste na něj přišla?

Ani nevím, tak nějak nás to napadlo asi ve spojitosti s filmem Indiana Jones, kde se jméno Darcy objevuje. Není to třeba podle postavy pana Darcyho z příběhu Pýcha a Předsudek, kterého hraje Colin Firth.

Za pár týdnů budete slavit kulaté narozeniny, přijměte gratulaci. Máte nějaké speciální přání, co byste chtěla dostat nebo se necháváte raději překvapit?

Žádné zvláštní přání nemám, raději se nechávám dárky překvapit.

Byl pro vás jedním z takových splněných přání třeba nadační prezidentský ples? Šly odtud příspěvky vaší nadaci, která pomáhá potřebným…

Z plesu mám dobrý pocit, dostaly se ke mně i kladné ohlasy hostů a podařilo se získat peníze od dárců. Naše nadace má široké spektrum působení, od domovů důchodců po různá sociální zařízení. Hledám, co by kdo potřeboval a pak se snažíme pomoci, nejen finančními příspěvky, ale i věcnými dary. Naposledy jsme například kupovali masážní křeslo nebo platili volnočasové aktivity dětem. I své cesty po krajích využívám k tomu, abych navštěvovala organizace tohoto typu, jako například v rámci cesty po Libereckém kraji Jedličkův ústav v Liberci. Zjišťuji, jak fungují, co je tíží a současně si tak vytipovávám organizace, které bychom mohli v rámce nadace podpořit.