V minulém týdnu přijel do Jablonce štáb České televize, který zde natáčel další díl do pořadu Cyklotoulky. Jejich průvodcem se stal samotný primátor města Petr Beitl a chybět nesměl ani čerstvý Mistr světa ve fourcrosse Tomáš Slavík.Oba společně zavedli moderátora pořadu na nejzajímavější místa v Jablonci. Ten je městem sportu a právě cyklistika zde i mezi turisty patří k nejvyhledávanějším.

Tento televizní pořad už do našeho regionu několikrát zavítal, ale prozatím se nikdy přímo v Jablonci nezastavil.

„Televizní diváci v tomto díle Cyklotoulek projedou trasu z Jablonce nad Nisou do Desné v Jizerských horách," přiblížila Jana Matěchová ze sekretariátu primátora.

A vyšlápnou v sedle museli hlavní aktéři i strmý kopec v Břízkách do biatlonového areálu, kde si na střelnici vyzkoušeli svou přesnou mušku.

Chybět samozřejmě nesměl ani bikepark na Dobré Vodě, který stavil a spravuje Tomáš Slavík. Jeho domácí trať už dvakrát hostila závod Světového poháru a pro další roky nechce náš nejlepší fourcrossový závodník nabídnout divákům ještě více zábavy.

Po červencovém závodě naznačil, co by mohlo přijít. „Máme v kapse připravenou ještě jednu záležitost, která by mohla tuhle akci posunout. Je už jen jeden level, který je výš než Světový pohár. Takže uvidíme, co by mohlo přijít," smál se Slavík. Za rok by jsme tak v Jablonci mohli přivítat Mistrovství světa.

Cyklistika není cizí ani primátorovi města, který byl druhým průvodcem při natáčení. „Jablonecké okolí ze sedla kola znám velmi dobře a jsem rád, že mě Česká televize oslovila, abych s ním seznámil i lidi z jiných měst. Budu rád, když k nám na sever přijedou", prohlásil závěrem primátor Petr Beitl.

Tento pořad by tak měl přispět ke zvýšení turistického ruchu v Jablonci.