Čtrnáctý ročník lednové regionální výstavy Reise und Freizeit zaměřené na cestování a volnočasové aktivity je za námi. V široké nabídce celkem 131 vystavovatelů nechyběl ani region Jizerských hor, které propagovalo Jablonecké kulturní a informační centrum. Partnerství mezi městy Jablonec nad Nisou a Zwickau trvá již 44 let a naplňuje se v mnoha oblastech.

Do městské haly zavítalo od pátku 16. do neděle 18. ledna 2015 kolem 12 800 návštěvníků, aby si vybrali tip na dovolenou nebo víkendové vyžití. Z našeho regionu zaujaly především turistické a lyžařské možnosti v Jizerských horách a sklářská tradice. Na stánku si mohli návštěvníci navléknout jednoduchý náhrdelník z jabloneckého rokailu, což využívaly zejména děti. Mnozí kolemjdoucí Jablonecko a Liberecko znali z minulých let a ptali se po novinkách, mapách a možnostech ubytování.

Statutární město Zwickau s bohatou historickou a průmyslovou tradicí leží na úpatí Krušných hor. S rozlohou 102 km čtverečních je čtvrtým největším městem Svobodné spolkové země Sasko a zároveň i hospodářským a kulturním centrem západního Saska. Průmyslové tradice města jsou nerozlučně spjaty s těžbou hnědého uhlí, které se tu těžilo více než 100 let až do roku 1978, a s automobilovým průmyslem.